Saw 10 se nezastavitelně blíží. Vše co o filmu potřebujete vědět

Datum vydání 15. 8. 2023Shlédnutí 526×Sdílení článku189Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Legendární Tobin Bell se vrací jako John Kramer v Saw 10. Zde je vše, co potřebujete o filmu vědět.

Saw filmy nikdy nekončí. Pro milovníky série jde o velmi dobrou zprávu, neboť po velmi zpackaném spin-offu - Spirála strachu: Saw pokračuje, jenž spíše připomínal komedii, se desátý díl vrací zpět do starých kolejí. Jigsaw, jakožto nemilosrdný zabiják se vrací opět s tváří ikonického Tobina Bella v desátém pokračování. Následuje tak další nezapomenutelné hororové série - Hellraiser, Dětská hra nebo Noční můra v Elm Street.

Foto: Lionsgate

První díl série - Saw: Hra o přežití vyšel v roce 2004 a se svým malým rozpočtem, originální tématikou a skvělým záporákem se horor zapsal do srdcí všech milovníků tohoto žánru. Série se postupem času stala velmi uznávanou mezi ostatními hororovými kolegy. Pochopitelně.

Jedním z úspěchů série je postava Jigsaw, jež je svým unikátním a děsivým zpracováním továrnou na noční můry. Koncept brutálně smrtících pastí, jež je každá poutavá a kreativní, přináší neuvěřitelně zábavný a čerstvý nádech unikátnosti, v porovnání s ostatními horory. Každý navíc miluje, když špatného člověka dostihne spravedlnost. I když to znamená, že bude mít hlavu na několik částí.

Série měla již nespočet příležitostí svou činnost ukončit a radovat se z bohaté úrody filmů. Z pohledu studia nicméně ale platí, že dokud peníze přitékají, není potřeba nic ukončovat. U posledního dílu ale sérii málem odzvonilo. Díky relativně nízkému rozpočtu - 20 milionů dolarů, si film došel nakonec pro výdělek - 40 milionů dolarů, a tak tu máme desátý díl. Co nám tedy přinese ?

O čem bude Saw 10 ?

Místo toho, aby se série posouvala dopředu, vrací se zpět na začátek. Trailer nám odhalil, že se vrací Tobin Bell jakožto originální Jigsaw - John Kramer. Nevrátil se ale z mrtvých, Saw 10 se totiž příběhově bude odehrávat mezi Saw 1 a Saw 2.

John Kramer se snažil vyléčit z jeho rychle postupující rakoviny, namísto toho byl ale podveden. Po těchto zkušenostech se rozhodl, že podvodníky naučí důležitou životní lekci. Je zajímavé, že i když je Jigsaw jasný záporák, film ho často vykresluje jako hrdinu, jenž chtěl pouze spravedlnost.

Koho ve filmu uvidíme ?

Již zmíněn několikrát - Tobin Bell si zopakuje svou ikonickou životní roli, z čehož může být každý fanoušek série i hororu nadšený, neboť sledovat právě návrat ikonických tváří do ikonických rolí je jeden z nejlepších zážitků při návštěvě kina.

Dále pak uvidíme herečku Shawnee Smith, jež se objevila již ve druhém díle jako postava Amanda Young. V tomto díle ji uvidíme jako mladou učednici Kramera.

Synnøve Macody Lund si zahraje doktorku, jež podvedla Kramera při léčbě rakoviny.

Kevin Greutert usedl na režisérskou stoličku. Předtím již zrežíroval Saw 6 a Saw 7. Také dělal střihače pro prvních pět dílů série a pro osmý díl. Greutert je tedy se světem rozmačkaných kostí a rozsekaných obličejů velmi dobře obeznámen.

Jedním z producentů je James Wan, otec moderního hororu, jenž nastartoval sérii, když zrežíroval první díl.

Kdy film uvidíme ?

Saw 10 uvidíme v našich kinech již 28.9.2023. Akorát včas, aby se z filmu stahl Halloweenský hit. Bude mít celý měsíc na to, aby lidi v pochmurném říjnu děsil. Každý milovník hororu by proto neměl váhat a tento film v kinech navštívit, je to unikátní šance vidět Saw tak, jak bylo původně zamýšleno. Jako unikátní, kreativní zabijárnu se skvělým záporákem.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023