5 nejlepších filmů Adama Sandlera. Viděli jste všechny ?

Datum vydání 23. 8. 2023Shlédnutí 918×Sdílení článku103Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Adam Sandler si svou kariéru vybudoval jako prdící herec dělající nevtipné zvuky v hloupých komediích. Jakožto seriózní herec ale nabízí mnohem víc, než si většina diváků může myslet. Spousta hereckých kolegů ho řadí mezí jednoho z nejlepších herců na světě. Viděli jste těchto pět filmů, ve kterých Sandler ukázal, že herecké řemeslo opravdu ovládá ?

Foto: Depositephotos

5. Meyerowitzovic historky (nový výběr) (2017)

Tři dospělí sourozenci se scházejí na akci věnované oslavě umělecké práce jejich otce. Řeší zde své problematické vztahy s ním i mezi sebou navzájem.

Adam Sandler byl za tento film nominován na cenu "Critics Choice Awards" za nejlepšího herce v komediálním filmu. Snímek se promítal dokonce i na festivalu v Cannes. Režie se ujal Noah Baumbach (Manželská historie) a hudbu složil legendární Randy Newman (Toy Story). Vedle Sandlera se objevila další velká herecká jména -  Ben Stiller, Emma Thompson nebo Dustin Hoffman.

Na Rotten Tomatoes se tento snímek může pyšnit 92% s průměrným hodnocením 7.6/10. Kritici chválí skvělé herecké výkony, převážně pak Sandlera, který dokázal tak bravůrně hrát vedle dalších hereckých es.

4. Volání o pomoc (2007)

Alan (Don Cheadle) má skvělý život - dobrou práci, milující ženu a skvělé děti. Ke štěstí mu ovšem chybí přítel, kterému by se mohl svěřovat. Charlie (Adam Sandler) svou rodinu ztratil při teroristickém útoku. Po oné události se uzavřel a kompletně izoloval od okolního světa. Když ho Alan jednou náhodou střetne, podaří se mu obnovit jejich staré kamarádství ze školních let. Ztrátu rodiny však není vůbec jednoduché překonat.

Tento film je hereckým koncertem Adama Sandlera a Dona Cheadleho. Mnozí lidé tento film považovali za důkaz toho, že "Sandler umí hrát". Jedná se totiž o jeho první čistě dramatickou roli v jeho kariéře.

Na csfd si drží film úctyhodných 83% a jedná se tak o 672. nejlepší film. V celkovém měřítku to nemusí působit nijak zvláštně, ale pro filmografii Adama Sandlera šlo v tu dobu o velký skok vzhůru.

3. Opilí láskou (2002)

Barry Egan (Adam Sandler) žije nudný a obyčejný život jako nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život jen trápil. Může za to totiž šikanování jeho sedmi sestrami, které si ho dobíraly celý jeho život. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá nekontrolovatelným záchvatům vzteku. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Z nevinné interakce vzniká romantická jízda za láskou.

Adam Sandler si touto rolí došel pro jeho jedinou nominaci na Zlatý Glóbus za nejlepšího herce v komedii/muzikálu.

Režisérem filmu je jeden z nejuznávanějších režiséru současnosti - Paul Thomas Anderson (Až na krev, Magnolia). Vedle Sandlera se objevila dvakrát na Oscara nominovaná Emily Watson a zesnulý Philip Seymour Hoffman, jenž byl na Oscara nominován čtyřikrát (jednou vyhrál). Pro Sandlera to tak na začátku jeho kariéry byla výzva, dokázat držet krok s touto sestavou.

2. Životní trefa (2022)

Basketballový skaut (Adam Sandler), který tento sport miluje nadevše na světě. Jeho jediným problém ale je, že se mu teď v profesi dvakrát moc nedaří. Když ale objeví schopného hráče, ale s kontroverzní minulostí, rozhodne se riskovat a udělat vše pro to, aby se z mladého talentu stal prvotřídní hráč v NBA.

Adam Sandler ještě nebyl charismatičtější než právě v tomto filmu. Jeho schopnost zkloubit drama s komedií a příjemným pocitem je mimořádná. To, že film je od Netflixu zaručilo při sledování Sandlera o to větší překvapení.

Na Rotten Tomatoes si tento snímek drží 93% s úctyhodným průměrným hodnocením 7.2/10. Je to zároveň i jeden z nejsledovanějších filmů Netflixu.

1. Drahokam (2019)

Charismatický klenotník (Adam Sandler) uzavřel velmi riskantní sázku, která může vést k jeho životnímu štěstí. Jeho život je ale plný dluhů, lží a nebezpečných lidí, kterým nelze důvěřovat.

Drahokam je bezesporu nejlepší film, ve kterém Adama Sandlera kdy uvidíte. Sandler dostával za tuto roli chválu ze všech stran a byl horkým favoritem na nominaci na Oscara (kterou by si bezesporu zasloužil). I když Oscar nevyšel, Sandler byl nominován na nespočet dalších cen, včetně Zlaté Maliny v kategorii "Malinová cena vykoupení", jež se předává lidem, kteří si odčinili filmové hříchy minulých let (a že jich Sandler má).

Na Rotten Tomatoes si film drží 91% s neuvěřitelným průměrným hodnocením 8.4/10. Je ovšem zajímavé, že u diváků tento film příliš neuspěl a lidé jej hodnotí značně průměrně. Na excelentním hereckém výkonu Adama Sandlera to ale nic nemění.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023