Nejšílenější momenty soudního sporu Johnnyho Deppa a Amber Heard k dispozici na Netflixu

Datum vydání 19. 8. 2023Shlédnutí 230×Sdílení článku55Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jedním z nejsledovanějších soudních procesů roku 2022 byl zcela určitě soudní spor mezi hercem Johnnym Deppem a jeho bývalou manželkou, herečkou, Amber Heard.

Foto: Netflix

Odhaduje se, že soudní spor, ve kterém se do sebe pustili Depp a Heard, a v němž rozebírali strasti jejich manželství rozbitého žárlivostí a drogami, sledovalo více než 500 milionů Američanů.

Není tedy divu, že se streamovací gigant Netflix na tento spor zaměřil natolik, že nabízí ke zhlédnutí dokumentární minisérii tohoto procesu.

V tomto soudním sporu desetiletí se odehrálo několik kontroverzních a značně šílených momentů.

Jeden ze zlověstnějších zvratů se stal, když Depp předložil alternativní popis známého incidentu, který se týkal jeho useknutého prstu. V roce 2016 Amber vznesla obvinění proti svému bývalému manželovi a tvrdila, že si v návalu závisti usekl koneček prstu, když byl pod vlivem alkoholu a extáze. Následně údajně použil směs své vlastní krve a modré barvy, aby napsal „Billy Bob“ a „Easy Amber“ v odkazu na to, že spolu spí.

V loňském případě však vyšel najevo zcela jiný pohled na incident. Podle Deppa byla Heard během svého pobytu v Austrálii při natáčení jednoho z dílů franšízy Piráti z Karibiku frustrovaná tím, že se znovu napil, a hodila po něm dvě láhve vodky a uřízla mu vršek prstu.

„Tekla krev," řekl soudu. „Myslím, že jsem se dostal do nějakého… Nevím, nějakého nervového zhroucení. Nic nedávalo smysl."

Jediný důvod, proč tato verze příběhu nespatřila světlo světa dříve, byla údajně Deppova touha ochránit Heard před jakýmikoli potenciálními dopady. 

Další nezapomenutelný, ale trapný moment ze soudního procesu Depp vs. Heard se objevil jen pár dní poté, co se Heard posadila na tribunu svědků. V předchozím svědectví Depp tvrdil, že během výbušné hádky na oslavě jejích 30. narozenin v dubnu 2016 se Heard vykadila na své straně postele a obvinila z toho jejich psy, Pistole a Boo. 

Heard však těmto obviněním čelila odkazem na problémy s kontrolou střev, které měl jeden z jejich psů. Vysvětlila, že pes požil Deppovu marihuanu, když byl ještě štěně, což vedlo k spontánním nekontrolovatelným pohybům střev.

„Boo jedla Johnnyho trávu, když byla štěně, a celý život měla problémy s kontrolou střev," řekla.

Během svědectví zaměřeného na údajné Deppovo špatné zacházení Heard uvedla, že nechala oba psy na posteli, když se balila na hudební festival Coachella, a nevšimla si, že jeden z nich měl nehodu. Krátce po slyšení dal tento incident v soudní síni vzniknout memu „Amber Heard Revenge Poop“, který si budou uživatelé internetu navždy pamatovat.

Jako každý prominentní případ měl Depp vs. Heard spoustu překvapivých svědků. 

Jedním z nich byl Morgan Tremaine, bývalý reportér TMZ, který se postaral o zvláště nezapomenutelnou slovní výměnu, když byl Johnnyho právním týmem povolán, aby probral sekvenci fotografií zachycených bulvárním plátkem v roce 2016.

Foto: Netflix

Dotyčné snímky zachycovaly herečku odcházející ze soudu poté, co požádala o soudní zákaz proti Deppovi, a zdálo se, že na její tváři byla zřetelná viditelná modřina.

Podle Tremainea obdržel TMZ předem informace o příležitosti zachytit tyto fotografie, ačkoliv se zdržel zveřejnění zdroje.

Heardina právní zástupkyně Elaine Bredehoft během svého křížového výslechu naznačila, že Tremaineovy komentáře byly motivovány touhou po „15 minutách slávy“.

„Nezískám z toho nic. Ve skutečnosti se stavím do terče TMZ, velmi sporné organizace, a nehledám zde žádných 15 minut," střelil zpět na Tremaine na hereččinu právničku.

Dalším z překvapivých svědků byla Kate Moss, supermodelka a Deppova bývalá přítelkyně.

Moss ze své rezidence v Gloucestershire v Anglii objasnila soudu ve Virginii, že ona a Depp byli romanticky zapleteni v letech 1994 až 1998. Ale skutečným hřebíkem do rakve pro Heardin tým bylo, když Moss popřela, že by ji její bývalý přítel fyzicky napadl.

„Odcházeli jsme z pokoje a Johnny odešel z pokoje dřív než já a byla bouřka. Když jsem odcházela z místnosti, sklouzla jsem ze schodů a poranila jsem si záda,“ vysvětlila Moss soudu prostřednictvím videa.

„Křičela jsem, protože jsem nevěděla, co se mi stalo, a bolelo mě to. Přiběhl zpátky, aby mi pomohl, odnesl mě do mého pokoje a zajistil mi lékařskou pomoc,“ dodala.

Na otázku, zda na ni někdy v jejich vztahu nějakým způsobem tlačil, Moss odpověděla: „Nikdy mě nenapadl, nekopal mě ani mě neshazoval ze schodů. Ne."

Během Deppova svědectví představil Heardin právní tým sbírku vysoce znepokojivých textových zpráv, které poslal herci Paulu Bettanymu téměř před deseti lety.

V těchto bouřlivých zprávách Depp údajně vyjádřil touhu Heard „utopit“ a poté „upálit“.

Když se ho Heardin právník Benjamin Rottenborn zeptal, zda je to to pravdivé, co o ní Depp napsal předtím než ji požádal o ruku, odpověděl s výčitkami svědomí a řekl: „Ano."

Ve vysoce očekávaném a občas emocionálním svědectví Amber Heard poskytla výslovné zprávy o údajném zneužívání, o kterém tvrdila, že utrpěla z rukou Johnnyho Deppa.

To zahrnovalo znepokojivý incident, o kterém hovořila jako o „prohledávání dutiny“, ke kterému údajně došlo během kempování v Hicksville v New Yorku v roce 2013.

„Šla jsem do koupelny, a když jsem vyšla, zeptal se mě: 'Kde to je?' Řekla jsem: ,O čem to mluvíš?' A on řekl: ,Víš, o čem kurva mluvím.' “

Heard tvrdila, že jí Depp poté násilně svlékl spodní prádlo a pokračoval v provádění toho, co popsala jako „prohledávání dutiny“. Podle jejího vyprávění hledal kokain. 

„Jen do mě strčil prsty... Jen jsem tam stála, zatímco on kroutil prsty.”

Tento znepokojivý incident byl jen jedním z mnoha případů, které Heard vylíčila během prvního dne svého svědectví. Když mluvila, Depp se vyhýbal očnímu kontaktu s ní a občas se ušklíbl.

Každý den se před budovou soudu shromáždil dav příznivců v očekávání, že zahlédnou megastar Johnnyho Deppa. 

Někteří účastníci však nepřivezli své přátele nebo rodinné příslušníky, ale alpaky.

Přítomnost alpak měla v procesu symbolický význam kvůli citátu od Deppa. Tato citace se týkala jeho spojení s Disney po obvinění Heard v roce 2018, díky kterému ho studio okamžitě vyškrtlo z pokračování Pirátů z Karibiku.

Údajně během tohoto období prohlásil, že nebude uvažovat o návratu pro další film Piráti z Karibiku, i kdyby Disney navrhl platbu 300 milionů dolarů spolu s milionem alpak.

V projevu podpory se fanoušci rozhodli přinést alpaky do budovy soudu, aby demonstrovali svou loajalitu k hercovi.

To samozřejmě bavilo všechny, včetně internetu a Johnnyho Deppa. Jednou, když Depp vyšel ze soudu, bylo slyšet, jak říká: „Je den alpaky“ a mával chlupatým savcům a svým fanouškům.

Jeden z nejvtipnějších momentů z případu Depp v. Heard se odehrál v přítomnosti Alejandra Romera, který sloužil jako vrátný v Deppově bývalém činžovním domě v Los Angeles.

Během výpovědi byl Romero dotázán, zda si pamatuje, jestli se setkal s Heard v určité datum. Vtipně odpověděl: „Nepamatuji se. Už si ani nepamatuji, co jsem dostal k snídani."

Dokumentární třídílnou minisérii tohoto sporu desetiletí si můžete pustit na streamovací platformě Netflix.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023