Vnadné středoškolačky v krvavém boji o přežití. To je anime Střecha smrti (High-Rise Invasion). Jak to vypadá s druhou sérií a v čem se anime liší od mangy?

Datum vydání 23. 8. 2023Shlédnutí 210×Sdílení článku58Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

High-Rise Invasion je japonská manga série, kterou napsala Tsuina Miura a ilustroval Takahiro Oba. Manga vycházela od roku 2013 do roku 2019, přičemž byla zkompletována do jednadvaceti svazků. Anime série měla na Netflixu premiéru v únoru roku 2021.

Foto: Netflix

Příběh se zaměřuje na středoškolačku Yuri Honjō, která se ocitne ve světě plném mrakodrapů a výškových budov. Všechny tyto budovy jsou spojené lanovými mosty. Brzy zjistí, že není sama. Je pronásledována tajemnými postavami v maskách. Dozví se, že společně s ní je v tomto světě uvězněn i její bratr Rika. Setkává se s různými lidmi ve stejné situaci, ale ne všichni jsou vhodnými spojenci a přáteli.

Upoutávka Netflixu na Střechu smrti spojuje některé z nejhorších obav, když postavy bojují o přežití v děsivé výšce.

Fobie jsou něčím, s čím se musí vyrovnat každý člověk. Střecha smrti ale staví postavy do pozic, ve kterých musí čelit svým nejhorším obavám a bojovat o život. Série spojuje závratné výšky s maskovanými znepokojivými postavami, které pronásledují své oběti a snaží se je donutit k sebevraždě.

Maskovaní zabijáci mají k dispozici různé zbraně, ať už se jedná o účinné zbraně k boji na blízko nebo střelné zbraně. Všichni mají své vlastní metody, jak své oběti popravit. 

Myšlenka, že za tímto děsivým prostředím stojí větší organizace, je naznačena prostřednictvím mentality všech maskovaných zabijáků, kteří jsou bezpochyby zodpovědní za zabíjení těch, kteří jsou uvězněni na různých mrakodrapech. Mezi těmi zabijáky by klidně mohli být ti, kteří si zabíjení užívají. 

Jak to vypadá s druhou sérií?

První sezóna vykresluje velmi brutální obraz v tomto válkou zničeném světě mrakodrapů. Yuriin tým se zoufale snaží uniknout z říše, ale situace se komplikuje, když se je maskovaní zabijáci snaží dostat.

Vše je součástí hledání člověka, který se dokáže povznést k božství. 

Oficiálně zatím nebyla potvrzena druhá série, ale vzhledem k ukončení první série pořádným cliffhangerem je jasné, že příběh nebyl zcela ukončen.

Jaké změny přinesla anime adaptace oproti původní manze?

Ve dvanácti epizodním anime je zhuštěno celkem 150 kapitol mangy. Všichni zúčastnění touží po moci, aby se dostali k tajemnému vrtulníku, který je může dostat z tohoto světa, což vede ke spoustě chaosu a krveprolití.

Foto: Netflix

S ohledem na rozsáhlý příběh nastalo mnoho změn zdrojového materiálu pro anime adaptaci.

Rikuya

Tato postava dokáže ovládat masky svou myslí. Chce vytvořit alianci s Yuri a jejím bratrem Rikou. V původní manze je zamilovaný do Rika. Anime tuto zamilovanost zmírňuje a soustředí se pouze na to, že se Rikuya snaží být Rikovi nablízku.

Odmaskování služebné

Na začátku je Yuri napadena maskou služebné, ta se ji snaží přinutit, aby spáchala sebevraždu. Yuri ji však postřelí a z části rozbije její masku. V anime služka odhalí svou tvář pohledné mladé ženy a naznačí Yuri, že je ovládána maskou. Služka poté skočí z budovy. V původní manze služka svou tvář neukáže. Je to z důvodu, aby byla Yuri vůči maskám odměřenější a chladnější. 

Aikawa

Tato postava je v anime verzi představena mnohem dříve než v manze. Anime také vynechává Aikawův výsměch, který věnuje jménům lidí, protože jsou podle něj směšná. Anime toto vynechává kvůli jeho vážnosti. 

Tři studenti

V manze Yuri najde tři studenty - Nomuru, Nishimuru a Nozakiho.

Nishimura začne nosit mačetu. Před zavražděním zabije své kolegy, ale anime toto nezahrnuje, aby Yuri nezjistila příliš mnoho o tom, co masky dokáží s normálními lidmi. 

Yuriina cesta za poznáním

Kromě studentů našla Yuri při svých průzkumech i useknutou hlavu, což ji v manze vyděsilo. Oslabil ji také Rika, který jí zavolal, aby jí řekl podrobnosti o maskách, které chtěly přimět lidi k sebevraždě. Anime nic z toho nemá. Místo toho Yuri objevuje operace masek sama. Anime vynechává také useknutou hlavu, stejně jako muže a ženy skákající z mostu, aby Yuri udrželi ve značné nevědomosti.

Maska odstřelovač

Anime také přidává mnohem více flashbacků s Rikou a Maskou Snipera, aby se ukázalo, že existuje pouto, které spojuje Yuri a Snipera. Manga se na to vůbec nesoustředila, raději udržela tajemství

Maska Rika

Aikawa nakonec vezme Rika jako rukojmí v pozdějších epizodách a na konci sezóny ho dokonce zamaskuje. Druhá sezóna by tak mohla pravděpodobně začít tím, že Aikawa použije Riku jako emocionálního osobního pěšáka. To se stane až později v manze, která chce podpořit Yuriin tým jako vítězný, než zjistí, co Aikawa udělal Rikovi. 

Pokud máte rádi boj o přežití, jednoznačně byste měli dát tomuto seriálu šanci. Není nouze o krev, brutalitu a ani o překvapivé zvraty.

Dvanácti epizodní anime série je k dispozici na streamovací platformě Netflix.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Datum vydání 24. 6. Autor článku Žaneta Sdílení článku804
Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Datum vydání 9. 12. Autor článku Anet Sdílení článku691
Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) je dlouhá povídka s pronikavou atmosférou

Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) je dlouhá povídka s pronikavou atmosférou

Datum vydání 8. 1. Autor článku Josef Sdílení článku623
Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Datum vydání 3. 2. Autor článku Josef Sdílení článku409
Mutronics (1991) může i teď nabídnout filmový zážitek. Připomeňme si tento nepříliš známý film s pár zajímavostmi z původní mangy

Mutronics (1991) může i teď nabídnout filmový zážitek. Připomeňme si tento nepříliš známý film s pár zajímavostmi z původní mangy

Datum vydání 21. 1. Autor článku Žaneta Sdílení článku350

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Nejnovějším Expendables (Postradatelní) se žalostně nedaří přilákat diváky do kin

Datum vydání 24. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku16

Stávka scénáristů se snad pomalu chýlí ke konci

Datum vydání 22. 9. Autor článku Josef Sdílení článku12

Nepřehlédnutelně bělovlasý muž s typickým úsměvem na rtech nemohl chybět na slavnostní premiéře celovečerního dokumentárního filmu „Život je sranda“.

Datum vydání 22. 9. Autor článku Hana Sdílení článku55
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449