Chyby a „easter eggy” v seriálu Hra na oliheň (Squid Game). Čeho si všimli pozorní diváci?

Datum vydání 28. 8. 2023Shlédnutí 974×Sdílení článku45Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jihokorejské dystopické drama Squid Game / Hra na oliheň se stalo jednou z největších sérií streamovací platformy Netflix a rychle se dostalo na první místo nejsledovanějšího pořadu. 

Foto: Netflix

Jako každá velká show je i tato plná chyb a tzv. „easter eggů”, kterých si všimli jen ti nejpozornější fanoušci. 

Tvar deštníku na zdi se mezi scénami měnil

Ve druhé hře si hráči měli vybrat ze 4 symbolů – kruh, trojúhelník, hvězda nebo deštník.

Symbol deštníku na stěně však změnil ve scénách svou spodní část – z rovné linie na špičaté křivky. Tím byla hra pro soutěžící očividně náročnější.

Nekonzistentní číslování soutěžících

Na začátku hry bylo 456 účastníků a každému bylo přiděleno číslo v závislosti na pořadí, ve kterém se připojili.

Číslice hlavních postav byly po celou dobu show konzistentní, ale producenti věnovali méně pozornosti číslům těch nepříliš důležitých hráčů.

Hráč 061 byla původně žena. Na vyřazené fotografii byl však mužský soutěžící se stejným číslem. Tato chyba se opakovala s jinými hráči napříč epizodami.

Nepřesné anglické překlady

Jedna uživatelka Twitteru sdílela své myšlenky o skutečné podstatě korejských dialogů a o tom, jak byly mírně pozměněny v anglických titulcích.

Například ve scéně, kde se Han Mi-nyeo (hráčka 212) snaží přesvědčit hráče, aby si ji vybrali do svého týmu, překlad zněl: „Nejsem génius, ale přesto se mi to podařilo.“

Uživatelka objasnila, že Mi-nyeo ve skutečnosti řekla: „Jsem velmi chytrá, jen jsem nikdy neměla příležitost studovat." Dodává, že to byla důležitá část scénáře, protože „chytrá, ale chudá“ postava je v korejských médiích obrovským tropem.

Věk narození jednoho soutěžícího

Účastník 017 měl mírnou výhodu během páté hry. Během této hry museli soutěžící uhodnout, na které skleněné desky naskočit, aby bezpečně přešli druhou stranu.

Muž s číslem 017 věděl, které panely jsou temperované, a které se rozbijí. Front Man se tedy rozhodl nahlédnout do jeho spisu a vyšlo najevo, že pracoval ve sklárně.

Jeden uživatel Redditu si však pozorně všiml legrační anomálie. Podle spisu se muž 017 narodil údajně v roce 1897, během soutěže by mu bylo krásných 124 let.

Netflix tuto typografickou chybu napravil, v této epizodě je již správný rok uveden jako 1987.

Vizitka Squid Game obsahovala skutečné číslo

V sérii byli zainteresovaní hráči požádáni, aby kontaktovali telefonní číslo, pokud si přejí vstoupit do soutěže.

Ve skutečném životě toto telefonní číslo patří jihokorejské ženě, která byla zaplavena textovými zprávami a žertovnými hovory poté, co show rozbila internet.

Netflix údajně uvedl, že tento problém vyřeší opětovnou úpravou scén, kde bylo číslo zobrazeno.

Mobilní telefony

Ke konci série Gi-hun na vlakovém nádraží mluví se svou dcerou přes svůj Samsung S7, když ale čekal na let na letišti, výřez odhalil, že má v ruce Samsung S3

Hwang Jun-ho měl zázračnou baterii v mobilním telefonu. Policistův mobilní telefon se stal jedním z vrcholů show. Spustil také memy a vtipné komentáře kvůli tomu, co lidé považovali za ideální, ale nerealistickou výdrž baterie.

Asi týden používal Jun-ho mobil k pořizování snímků, videí a zapisování poznámek. Nikdy nebyl viděn nabíjet zařízení, ale fungovalo perfektně až do konce.

Kang Sae-byeok a její severokorejský přízvuk

Nekorejští diváci si tohoto působivého detailu o výkonu herečky pravděpodobně nevšimnou. Jeden uživatel Redditu však poukázal na to, že Sae-byeok v určitých scénách vykazovala náznaky severokorejského přízvuku.

Uživatel dodal, že když byla Sae-byeok v blízkosti hráčů, přizpůsobila se jihokorejskému projevu a chování, aby se vyhnula diskriminaci. A přízvuk se ozval, až když mluvila se svým bratrem.

Hry byly po celou dobu vyvěšeny na zdech jejich ubytovny

Pravděpodobně největším a nejdůležitějším „easter eggem” v sérii jsou stopy, které se skrývají na očích. Hráči měli problém uhodnout další výzvu, ale ta byla celou dobu přímo před nimi.

Ilustrace na stěnách ubytovny znázorňovaly všechny hry, od „Red Light, Green Light“, až po závěrečný zápas Squid Game.

Tyto ilustrace a nápovědy byly skryty za postelemi již na začátku soutěže, postupně byly odhalovány, když se počet postelí a hráčů snižoval. 

Celá první série Hry na oliheň je k dispozici na streamovací platformě Netflix.

Druhá řada byla oficiálně potvrzena v červnu roku 2022 a v současné době se natáčí. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023