Daredevil: Born Again by mohl být průkopnickým seriálem MCU

Datum vydání 11. 9. 2023Shlédnutí 348×Sdílení článku112Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nový streamovací seriál franšízy Marvel Cinematic Universe Daredevil: Born Again by měl vynikat v celé sestavě seriálů platformy Disney+. Mohlo by se jednat o potenciálního průkopníka a být nejdůležitějším seriálem nadcházejících marvelovek. 

Foto: Marvel

Daredevil se má vrátit do MCU v budoucí sérii, kterou můžeme chápat jako reboot postavy Netflix seriálu Daredevil, který běžel během let 2015 - 2018 a nabídl celkem tři sezóny. Do role muže beze strachu byl obsazen Charlie Cox, který si roli Matta Murdocka zopakoval již v rámci Marvel Cinematic Universe, konkrétně ve snímku Spider-Man: Bez domova (2021) a ve streamovacím seriálu Disney+ She Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022), kde se Daredevil objevil ve žlutém kostýmu místo ikonického rudého. 

Matt Murdock tak dostal svěží vzhled a nová série věnovaná temnější postavě Marvelu by mohla mít potenciál pro udávání trendů pro celé Marvel Studios.

Daredevil: Born Again se údajně odlišuje od ostatních televizních pořadů MCU s výraznými rozdíly ve formátu epizod, tónu a nastavení. Doposud se show MCU Disney+ držely podobného vzoru, pokud jde o výše uvedené prvky. 

Daredevil může nastavit nový trend pro televizní pořady MCU s delšími epizodami, které dosud trvaly nejdéle necelou hodinu. 

Ve své první sérii by měl nabídnout celkem osmnáct dílů, což bylo oznámeno na Comic-Conu v roce 2022. Ostatní seriály MCU neměly více než devět epizod pro sérii. Původní Daredevil pro platformu Netflix měl 13 epizod na jednu sérii. 

Kratší délka dřívějších seriálu MCU způsobila, že si fanoušci stěžovali na to, že pořady Disney+ vnímají spíše jako prodloužené filmy nežli plnohodnotné seriály. 

Tento problém by se neměl tedy týkat nadcházejícího Daredevila, který by mohl díky delšímu formátu série řešit více příběhových vláken. 

MCU vyletělo do galaktických výšin s filmy jako Strážci galaxie a Captain Marvel,  hrdinům potulujících se ulicemi se však moc prostoru nedostalo.

Díky většímu zaměření na Matta Murdocka se MCU může ponořit hlouběji do pouliční kriminality a vigilantismu

Něco podobného jsme mohli zaznamenat v seriálu Hawkeye z roku 2021, jež byl jedním z těch lépe přijatých seriálů pro Disney+. V seriálu také zaznamenala debut Maya Lopez se svým alter egem Echo. Postava Echo bude dále prozkoumána v její vlastní minisérii, kde se objeví Matt Murdock a Kingpin (Vincent D'Onofrio). 

S úspěchem by Daredevil: Born Again mohl potenciálně vést k tomu, že Marvel Studios otevře pokladnici příběhů komiksů na úrovni ulice a představí nové postavy do světa MCU, a zároveň nabídne příležitost znovu představit některé známé tváře jako například Defenders od Netflixu: Finn Jones jako Iron Fist, Mike Colter jako Luke Cage a Krysten Ritter jako Jessica Jones.

Vedle Daredevila a Kingpina se vrátí také Punisher (Jon Bernthal). Zdá se však, že žádný z dalších hrdinů z univerza Marvel / Netflix není součástí nadcházející série Disney+. I když zůstává nejasné, zda se postavy jako Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist, vrátí v úvodní sezóně nového Daredevila, jejich potenciální návrat v příštích sezónách nelze vyloučit, pokud se seriál stane velkým hitem.

Foto: Marvel

Pokud by se tyto postavy měly vrátit, je v kartách potenciální shledání Defenders. To otevírá dveře pro Marvel Studios, aby prozkoumalo týmové projekty pro Disney+.

Původní seriál na Netflixu měl hodnocení TV-MA kvůli jeho umírněným vulgárnostem a zobrazované krvi a násilí. Charlie Cox již dříve uvedl, že restart si zachová temný tón, ale nebude mít stejné množství krve jako originál Netflixu. 

Zdůraznil také, že postava funguje nejlépe, když je určena pro dospělé publikum.

Coxova prohlášení naznačují, že série Disney+ bude s největší pravděpodobností cílit na mladší publikum. Mohla by to být také situace, kdy Marvel Studios posouvá hranice hodnocení TV-14 se show soustředěnou kolem odvážné a traumatizované postavy, jako je Daredevil.

Série navíc funguje jako určitý ukazatel, jež má posoudit, zda by diváci Disney+ raději viděli více projektů MCU s vyzrálými tématy a akčními sekvencemi zahrnujícími krev a násilí. Také se shoduje s vydáním animovaného seriálu Marvel Zombies pro rok 2024, u kterého je potvrzeno, že nese hodnocení TV-MA. 

Pokud se divákům takový obsah bude líbit, mohlo by se Marvel Studios více otevřít začleňování vyspělých témat do budoucích televizních a filmových projektů, a vytvořit tak příležitosti k představení nových postav nebo předvedení těch stávajících v novém světle.

Ve srovnání s filmy bylo Marvel Studios více experimentální s televizními pořady MCU a speciálními prezentacemi pro Disney+, což vedlo k hitům i neúspěchům. Daredevil: Born Again je však díky svému rozšířenému epizodickému formátu a vyzrálému tónu úplně jinou záležitostí.

Zda se seriálu podaří fanoušky chytit za srdce, stejně jako jeho komiksový protějšek, se teprve uvidí. Pokud však získá úroveň obdivu podobnou té původní Netflix sérii, bylo by pro Marvel Studios a Disney obtížné přehlédnout její úspěch tím, že podobný model nepoužije pro budoucí projekty. 

Nakonec je velmi pravděpodobné, že ochránce Hell's Kitchen by mohl držet klíče k úspěchu MCU v seriálové éře streamování.

Daredevil: Born Again by měl zavítat na naše obrazovky v roce 2024.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Zemřel Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který se rád objevoval i ve filmech

Zemřel Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který se rád objevoval i ve filmech

Datum vydání 12. 11. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1441
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Nejnovějším Expendables (Postradatelní) se žalostně nedaří přilákat diváky do kin

Datum vydání 24. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku16

Stávka scénáristů se snad pomalu chýlí ke konci

Datum vydání 22. 9. Autor článku Josef Sdílení článku12

Nepřehlédnutelně bělovlasý muž s typickým úsměvem na rtech nemohl chybět na slavnostní premiéře celovečerního dokumentárního filmu „Život je sranda“.

Datum vydání 22. 9. Autor článku Hana Sdílení článku55
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581