Breaking Bad (Perníkový táta) je doposud nejlepším televizním seriálem všech dob

Datum vydání 16. 9. 2023Shlédnutí 1 777×Sdílení článku2056Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Breaking Bad (Perníkový táta) je americký televizní seriál vytvořený Vincem Gilliganem, jenž byl původně vysílán v letech 2008 až 2013. Příběh seriálu se zaměřuje na Waltera Whitea, učitele chemie, který se stane výrobcem a prodejcem methamfetaminu poté, co mu byla diagnostikována terminální rakovina. Společně se svým bývalým studentem a pozdějším spolupracovníkem Jesse Pinkmanem vstupuje do světa ilegální drogové výroby.

Foto: Sony Pictures

Seriál se točí především okolo tří hlavních postav:

Walter White (Bryan Cranston) - Walter White je středobodem seriálu a jeho postava prochází dramatickou transformací od pokorného učitele chemie k temnému a nemilosrdnému zločinci.

Jesse Pinkman (Aaron Paul) - Jesse Pinkman je bývalý student Waltera Whitea a zároveň jeho spolupracovníkem ve výrobě methamfetaminu. Jesse je složitá, emocionální a loajální postava.

Hank Schrader (Dean Norris) - Hank je Walterův švagr, který pracuje jako agent DEA (Drug Enforcement Administration - Úřad pro potírání drog). Hank je svérázný, motivovaný a chytrý a pro dopadení hlavního methamfetaminového výrobce v Albuquerque je schopen udělat vše.

Témata a Komplexnost:

"Breaking Bad" se vyznačuje složitými postavami a morálními dilematy. Seriál zkoumá témata jako touha po moci, morální zkoušky, rodinné vztahy a následky kriminality. Walter White je postava, která se stává symbolem temného odvracení od počátečního dobra, což dává seriálu jeho hloubku a komplexnost.

Tvůrce seriálu Vince Gilligan je díky "Breaking Bad" považován za jednoho z nejdetailnějších a nejváženějších seriálových tvůrcu historie. Jeho schopnost rozvíjet příběh stále zajímavým způsobem, je zcela unikátní. Každý díl nabízí nový pohled do nitra všech postav. To vše díky bezchybnému tvůrčímu psaní.

Význam a Uznání:

"Breaking Bad" získal mnoho ocenění, včetně mnoha cen Emmy, a stal se tak kultovním hitem. Seriál měl také významný vliv na televizní průmysl a otevřel cestu pro více komplexní a temné televizní seriály.

V závěru lze říct, že "Breaking Bad" zůstává jedním z nejvýraznějších a nejvýznamnějších televizních seriálů v historii, který zanechal trvalý dojem na publiku a kritiky. Jeho silný příběh a výkony herců ho činí stále populárním a stále hodným sledování.

Díky nesmírné popularitě si seriál vysloužil spin-off Better Call Saul (Volejte Saulovi), jenž nabízí další úhel pohledu na mnoho klíčových postav z původního seriálu. Hlavní postavou v Better Call Saul je proradný právník, jenž pomohl utvářet celkové dění okolo Waltera Whitea.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023