Russell Brand čelí obvinění ze znásilnění, sexuálních útoků a emocionálního zneužívání

Datum vydání 20. 9. 2023Shlédnutí 262×Sdílení článku84Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Russell Brand je anglický komik, herec a aktivista. Známý pro svůj okázalý výmluvný styl a způsoby. Ve filmech nicméně figuruje i jako zpěvák. Jeho kariéra byla doprovázena drogovou závislostí, promiskuitou a alkoholismem. Je také znám svou sexuální závislostí a četnými pobyty ve vězení – byl celkem 12x zadržen policií.

Foto: Hello!

V roce 2010 si vzal americkou popovou zpěvačku Katy Perry, se kterou se v roce 2012 rozvedl. 

Zahrál si ve filmu Holky z naší školky (St. Trinian's) z roku 2007, ve filmu Kopačky (Forgetting Sarah Marshall) v roce 2008 a následně v navazujícím Dostaň ho tam (Get Him to the Greek) z roku 2010. Brand zaujal Adama Sandlera coby moderátor vlastní kontroverzní talkshow na britské MTV a navázal s ním spolupráci. Brand obdržel tři ceny British Comedy Awards a nominaci na cenu BAFTA.

Nyní čelí obvinění ze znásilnění a sexuálního napadení.

Podle společného vyšetřování tří britských zpravodajských organizací - Sunday Times, The Times a a Channel 4 Dispatches - britský komik Russell Brand na vrcholu své slávy sexuálně napadl čtyři ženy. K nahlášeným útokům mělo dojít v letech 2006 až 2013.

Jedna z žen, která dostala krycí jméno Nadia, tvrdila, že ji Brand znásilnil ve svém domě v Los Angeles v roce 2012. Poté, co Nadia utekla z budovy pod záminkou použití koupelny, později ten den údajně vyhledala lékařskou pomoc. Centrum léčby znásilnění (RTC) v UCLA Santa Monica Medical Center. Údajně také obdržela několik textových zpráv od Branda, včetně jedné, ve které napsal: „Omlouvám se. To bylo šílené a sobecké. Doufám, že mi můžeš odpustit. Vím, že jsi milý člověk." Když odpověděla, že ji Brand „vyděsil“ a „když dívka řekne NE, znamená to ne,“ reagoval posměšně.

Nadia poskytla své úplné záznamy o léčbě pro vyšetřování, které obsahovaly poznámky z centra, jež uváděly, že nechce vznést obvinění proti Brandovi, protože si nemyslí, že by její slova něco proti jeho slovům znamenala. Poznamenala také, že se obávala, pokud bude jméno útočníka zveřejněno, bude její jméno pošpiněno. Poté, co prošla pětiměsíční terapií, nakonec nevznesla obvinění. 

Druhé ženě bylo údajně 16 let a Brandovi 31 let, když ji sexuálně napadl. Chodila do školy a tento „citově zneužívající a kontrolující vztah” trval tři měsíce. Nazýval ji dítětem a jednou ji vtlačil úd tak hluboko do krku, že se začala dusit. Žena také tvrdila, že Brand během pohlavního styku odstranil kondom bez jejího vědomí.

Třetí žena tvrdila, že ji Brand sexuálně napadl v roce 2013, když spolu pracovali na projektu v Los Angeles. Po údajném napadení uvedla, že Brand jí vyhrožoval právními kroky, pokud to někomu řekne. Incident neoznámila ze strachu, že by to ovlivnilo její kariéru.

Čtvrtá žena, které bylo v té době 24 let, tvrdila, že jednou vešla do Brandovy šatny a on naznačil, že ho může orálně uspokojit. Poté, co dvojice navázala vztah a měla pohlavní styk, Brand jí údajně řekl, aby to držela v tajnosti, protože měl ve své smlouvě napsáno, že mu to nebylo dovoleno.

Brandova osobní asistentka Helen Berger, která pro něj pracovala v roce 2006, vzpomínala, že svým přátelům často ukazoval intimní fotografie jiných žen, včetně jedné ženy, kterou poznala.

Brand se údajně při práci na pořadu BBC Radio 6 Music svlékal ve studiu. Ve vysílání měl Brand rovněž pronést řadu sexuálních poznámek na adresu hlasatelky, za které se musel podle pozdějších vyjádření produkčních pracovníků BBC omluvit.

Herec preventivně popřel obvinění v článku Times tím, že v pátek zveřejnil na YouTube video s názvem „So, This is Happening“.

Uvedl, že se domnívá, že byl předmětem „koordinovaného útoku“, a hodlá se touto záležitostí zabývat, protože je „velmi, velmi vážná“.

„Tato obvinění se týkají doby, kdy jsem pracoval v hlavním proudu, kdy jsem byl celou dobu v novinách, kdy jsem byl ve filmech. A jak jsem o tom psal obsáhle ve svých knihách, byl jsem velmi, velmi promiskuitní. Během té promiskuity byly vztahy, které jsem měl, vždy dobrovolné.”

Brand moderoval řadu rozhlasových a televizních pořadů pro stanice Channel 4, MTV, Radio X a BBC.

Mluvčí Channel 4 BBC News sdělil, že společnost Channel 4 je opravdu zděšena, když se dozvěděla o těchto hluboce znepokojujících obviněních, včetně chování, ke kterému mělo dojít v pořadech natočených pro Channel 4 v letech 2004 až 2007, a budou pokračovat v přezkoumávání této záležitosti ve světle jakýchkoliv dalších informací, které obdrží, včetně výpovědí dotčených osob. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Sdílení33911Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1772Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají

Sdílení333Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají