Živě hrané adaptaci populární mangy se na Netflixu daří. Co byste měli vědět o světě One Piece?

Datum vydání 27. 9. 2023Shlédnutí 295×Sdílení článku82Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Franšíza One Piece se skládá z mangy vycházející od roku 1997 až do současnosti, a anime série, která čítá již přes tisíc dílů.

Dlouhotrvající vyprávění spisovatele Eiichiro Ody je velmi podrobné, ale série obsahuje několik klíčových zajímavostí, které by měl znát každý dlouholetý i právě začínající fanoušek.

Foto: Netflix

Dosud nejprodávanější manga One Piece je jedním z nejpopulárnějších děl v historii beletrie. Od svého debutu v roce 1997 si tato franšíza získala obrovské množství fanoušků, a i když se její hlavní hrdina, Monkey D. Luffy, připravuje na poslední úsek své cesty, stále získává nové fanoušky.

Co byste měli vědět o světě One Piece?

Světová vláda vznikla 800 let před událostmi One Piece

Budování světa, které se odehrává v rámci One Piece, je jednou z největších předností série a v centru její bohaté historie leží monolitická entita známá jako Světová vláda. Světová vláda, složená ze 170 národů z celého světa, předsedá velké většině známého světa a činí tak již více než 800 let v době, kdy se Monkey D. Luffy vydává na svou cestu.

Několik století před událostmi One Piece se 20 nejsilnějších království světa spojilo, aby vytvořilo jediný řídící orgán, což vedlo k tomu, čemu se nyní říká Světová vláda. Ačkoli se ke globální federaci od jejího založení připojilo mnoho civilizací, prvních 20 království mají stále větší vliv než kterékoliv z jejich vrstevníků, což z nich činí základní pilíře moci Světové vlády.

Nebeští draci předsedají občanům Světové vlády

Ačkoliv vztah většiny pirátů ke Světové vládě je definován jejich četnými setkáními s mariňáky, námořní síly jsou pouze jednou částí struktury globálního režimu. Na vrcholu její hierarchie sedí Nebeští draci, elitní skupina aristokratických šlechticů, kteří pocházejí z 20 vládců, kteří původně založili Světovou vládu.

Nebeští draci mají díky svému vznešenému postavení absolutní autoritu nad občany One Piece, dokonce mají právo brát si otroky, jak se jim zlíbí. 

Námořní pěchotě předsedají tři mocní admirálové

Kvůli nebezpečné povaze Velké linie je pro Světovou vládu nutnost mít silné námořníky. Díky přítomnosti nejvyšších důstojníků námořní pěchoty, admirálů, může organizace obvykle potlačit většinu pirátské činnosti bez větších problémů.

Jako nejsilnější členové mariňáků představují tři admirálové vojenskou sílu Světové vlády, mající řadu vzácných ďábelských plodů a mocné schopnosti, které z nich dělají hrozbu pro piráty v celé Velké linii. Zatímco jednotlivci, kteří mají hodnost admirála, se postupem času měnili, jejich síla zůstává absolutní.

Sedm válečníků jsou mocní piráti zaměstnaní Světovou vládou

I přes vojenskou sílu mariňáků není řízení Velké linie pro Světovou vládu snadným úkolem. Existuje nespočet pirátů, psanců a revolucionářů, které je třeba zatlačit proti vládě organizace, a tak ve snaze poštvat některé z jejích nepřátel proti sobě vytvořila Světová vláda v jejich řadách novou skupinu – Sedm válečníků moře.

Jedná se o skupinu bývalých pirátů, kteří souhlasili s pomocí Světové vládě výměnou za imunitu vůči svým předchozím zločinům. Jejich členové jsou jedni z nejznámějších pirátů všech dob, což z nich dělá jednu ze tří velmocí, které jsou klíčové pro stabilitu Velké linie.

Uživatele ďábelského ovoce lze nalézt po celém světě

V úplně první epizodě One Piece Monkey D. Luffy předvádí svou jedinečnou schopnost proměnit své tělo v gumu. Tuto zvláštní sílu umožňuje to, čemu se říká ďábelské ovoce – předmět, který dává specifické schopnosti tomu, kdo jej konzumuje.

I když žádné dva ďábelské plody neposkytují přesně stejnou sílu, je jich po celé Velké linii roztroušeno nespočet, z nichž každý se výrazně liší podle toho, jaké schopnosti poskytuje. Mnoho z nejmocnějších postav v One Piece těží z požívání ďábelského ovoce, takže jsou neuvěřitelně cenné pro toho, kdo má to štěstí, že je získá.

Novému světu vládnou čtyři mořští císaři

Velká linie obíhá celý svět One Piece a je obecně rozdělena na dvě odlišné poloviny. První polovina Velké linie, označovaná jako ráj, je místem, kde se mnoho mladých pirátů nejprve proslavilo, zatímco druhá polovina Velké linie, označovaná jako Nový svět, je domovem čtyř nejsilnějších pirátů v sérii – Císaři moře.

Kvůli nebezpečným pirátům nalezeným v celém Novém světě je tato oblast z velké části ignorována Světovou vládou, což umožňuje Císařům moře vládnout jejím územím, jak uznají za vhodné. Zatímco někteří císaři jsou k těm, kteří jsou pod jejich velením benevolentní, jiní vládnou železnou pěstí a vzbuzují strach na mořích.

Světová vláda je zapletena do války s Revoluční armádou

S utlačovatelskou povahou Světové vlády a pohrdáním Nebeských draků masami bylo jen otázkou času, kdy se nějaká entita pokusí zpochybnit status quo. Událostmi vyprávění One Piece se naplnila nejhorší noční můra v podobě celosvětového povstání, vedeného tajemnou organizací známou jako Revoluční armáda.

Revoluční armáda není dost velká na to, aby mohla jít do přímého střetu se Světovou vládou, ale díky své partyzánské taktice a skrytým operacím začala způsobovat trhliny v základech globálního režimu. Zatímco členové Revoluční armády jsou nepolapitelní, pod rouškou jejich tajemství se skrývá skupina starostlivých jedinců, kteří chtějí pro občany Velké linie to nejlepší.

Prázdné století způsobilo velkou mezeru v časové ose One Piece

Přestože historie One Piece sahá několik staletí zpět, mezi 800 a 900 lety před událostmi série došlo k podivnému jevu, který ponechává počátky Světové vlády zahalené tajemstvím. Toto historické období, známé jako Prázdné století, je zcela bez záznamu, což naznačuje, že vznešený status Nebeských draků může pramenit z nevzhledného pozadí.

Bohužel, informací týkajících se Prázdného století je poskrovnu; kvůli jeho stáří je také vzácné, že by se objevil nějaký důkaz z tohoto časového období. Světová vláda je téměř jistě jedinou entitou, která zná skutečnou historii světa, a je jasné, že nemají v úmyslu v brzké době odhalit její tajemství.

Poslední slova Gola D. Rogera odstartovala éru pirátů

Jako král pirátů je jméno Gol D. Roger známé široko daleko. Je jediným pirátem v historii, u kterého bylo potvrzeno, že prošel celou Velkou linii, dosáhl legendárního ostrova Laugh Tale a nechal svůj poklad jako odměnu pro dalšího piráta, který je dostatečně silný, aby šel v jeho stopách.

Poté, co byl Roger zajat Světovou vládou, byl okamžitě odsouzen k popravě ve svém domě v Loguetownu. Chvíli před popravou Gol D. Roger prohlásil, že jeho poklad lze nalézt na blíže neurčeném místě, a v důsledku toho inspiroval celou generaci pirátů, aby se vydali na cestu za pokladem.

Písmeno D označuje nejdůležitější postavy

V celé Velké linii existuje mnoho jedinců, kteří nesou počáteční písmeno „D." ve svých jménech a z velké části tyto postavy patří mezi nejdůležitější postavy One Piece. I když se to může zdát jako náhoda, ve skutečnosti to svědčí o tom, co je pravděpodobně největší záhadou One Piece – „Vůle D.”

Ti, kdo nesou „Vůli D.”, bývají v centru nejvýznamnějších světových událostí, i když nesdílejí žádné zjevné spojení kromě své střední iniciály. 

Živě hraná adaptace streamovací platformy Netflix se s první sérií trefila do černého a momentálně získává franšíza One Piece nové fanoušky po celém světě.

Seriál vyniká hlavně působivým vizuálem cíleným na detaily a dodržování původního kánonu, na což dohlíží sám Eiichiro Oda, tedy tvůrce světa One Piece.

Pozitivně byl přijat i casting. Iñaki Godoy je perfektním Monkey D. Luffym, Emily Rudd to v oranžových Namiiných vlasech náramně sluší a Mackenyu Arata si získává srdce všech jako lovec pirátů Roronoa Zoro. K posádce Slaměných pirátů se dále přidal Jacob Romero jako upovídaný Usopp a Taz Skylar se skvěle chopil role kuchaře Sanjiho.

České nakladatelství CREW nedávno oznámilo, že hodlá rozsáhlou manga sérii konečně přeložit do češtiny.

One Piece byl s velkým úspěchem první série téměř okamžitě potvrzen pro druhou řadu.

První série je k dispozici pro streamování na Netflixu i s českým dabingem.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Dokument o Sylvesteru Stalloneovi, který se lakonicky jmenuje Sly, se na Netflixu stal hitem

Dokument o Sylvesteru Stalloneovi, který se lakonicky jmenuje Sly, se na Netflixu stal hitem

Datum vydání 8. 11. Autor článku Lukáš Sdílení článku1730
Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Wednesday sesadila Stranger Things z trůnu nejoblíbenějšího pořadu Netflixu

Datum vydání 24. 6. Autor článku Žaneta Sdílení článku813
Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Wednesday: seriál, o kterém teď všichni mluví, z produkce Netflixu

Datum vydání 9. 12. Autor článku Anet Sdílení článku691
Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) je dlouhá povídka s pronikavou atmosférou

Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) je dlouhá povídka s pronikavou atmosférou

Datum vydání 8. 1. Autor článku Josef Sdílení článku623
Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Netflix představil strategii, jak znemožní sdílení hesla mezi domácnostmi

Datum vydání 3. 2. Autor článku Josef Sdílení článku409

Reboot filmu Blade je na dobré cestě. Mahershala Ali prozradil, jak se věci teď mají

Datum vydání Dnes Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Duna: Část druhá bude akčnější než první film, říká Denis Villeneuve

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Trailer k novému filmu Godzilla x Kong: Nové impérium naznačuje popcorn zábavu. Kaidžú teď ale v kinech řádí v poctivější japonské verzi

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku7

Potkají se někdy Spider-Man a Venom? Hodně napoví chystaný film Spider-Man 4

Datum vydání 4. 12. Autor článku Lukáš Sdílení článku12
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Sdílení33911Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1772Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Potkají se někdy Spider-Man a Venom? Hodně napoví chystaný film Spider-Man 4

Sdílení123Potkají se někdy Spider-Man a Venom? Hodně napoví chystaný film Spider-Man 4