Horor Úsměv (Smile) z loňského roku se dočká pokračování

Datum vydání 29. 9. 2023Shlédnutí 219×Sdílení článku86Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Psychologický horor Parkera Finna si v loňském roce vedl úspěšně v pokladnách kin. Byl to od společnosti Paramount Pictures skvělý tah uvést snímek do kin, protože původně se mělo jednat o film pro streamovací platformu Paramount+.

Foto: Paramount+

S úspěchem prvního Úsměvu byl oficiálně oznámen Úsměv 2, který by měl dorazit do kin v roce 2024 a na jehož scénáři i režii bude pokračovat Parker Finn.

Společnost Paramount Pictures potvrdila, že velmi očekávaný Úsměv 2 má dorazit do kin 18. října 2024, více než dva roky po úspěšném vydání prvního dílu. 

Během původního uvedení prvního filmu Úsměv v kinech vydělal v celosvětové pokladně celkem více než 217 milionů dolarů oproti oznámenému rozpočtu 17 milionů dolarů

Pokračování oficiálně dostalo zelenou loni v dubnu na CinemaCon 2023, kde společnost Paramount Pictures odhalila, že se Finn vrátí, aby znovu působil jako scénárista a režisér projektu.

Úsměv byl založen na Finnově původním krátkém filmu z roku 2019 s názvem Laura Hasn’t Slept, ve kterém hrála Caitlin Stasey postavu Laury Weaver a Lew Temple jako Dr. Parsons. 

Tento krátkometrážní snímek sloužil jako prequel k celovečerní adaptaci a Stasey si svou roli krátce zopakovala. 

Horor Úsměv sleduje Sosie Bacon, která ztvárnila roli doktorky Rose Cutter, terapeutky, která začne zažívat nadpřirozené jevy zahrnující terorizující halucinace poté, co je svědkem sebevraždy své pacientky, která se během tohoto činu strašidelně usmívá.

Vzhledem k tomu, že hlavní postava musela projít velkým psychickým terorem, Bacon přiznala, že ji chvíli trvalo, než se od Rose odpoutala.

„Tohle je poprvé, co to můžu říct upřímně," řekla. „Nejsem moc dobrá v oddělování, takže si myslím, že mi trvalo dlouho, než jsem se dostala z role." 

Ve filmu si také zahráli Kyle Gallner, Jessie T. Usher, Robin Weigert, Kal Penn a Rob Morgan.

Úsměv nebyl jen kasovním trhákem pro Paramount Pictures, ale byl také kritickým úspěchem.

Film také upoutal pozornost zakladatele Blumhouse Jasona Bluma, který již produkoval nespočet hororových franšíz včetně The Purge / Očista (2013), Sinister (2012), Happy Death Day / Všechno nejhorší (2017) a Insidious (2010). Na svém účtu na sociální síti X (dříve Twitter) prozradil, že na něj zapůsobilo, jak děsivý film byl, a přitom v žertu prohlásil, že na něj žárlil.

V předchozích rozhovorech se Finn zabýval skokem filmu ze streamování do kin a prozradil, že je velmi vděčný za příležitost a důvěru, kterou studio dalo jeho celovečernímu režijnímu debutu. Podělil se také o to, že úžasná odezva publika byla jeho nejoblíbenější částí tvorby filmu. 

Znepokojivý horor Úsměv je k dispozici pro streamování na platformě SkyShowtime.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *