Jsou filmy, které by měl vidět každý. Celovečerní dokumentární film „Moje nová tvář“ je jedním z nich.

Datum vydání 9. 11. 2023Shlédnutí 177×Sdílení článku22Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Film, který vás zasáhne a dojme, možná až k slzám. Zároveň je to ale i drsná výpověď o velké osobní síle, statečnosti a cílevědomosti. Dokument o tom, že i když se člověku někdy v životě zdá situace zoufale bezvýchodná a na hranici snesitelnosti, může v sobě znovu najít sílu jít dál.

Foto: Barletta productions

„Moje nová tvář“ je výpovědí o skutečném příběhu pětadvacetileté dívky Martiny, kterou napadl bývalý přítel, polil ji kyselinou a ona málem zemřela. Nevratně přišla o zrak a celý její svět, tak jak ho znala, zmizel. Její život se propadl do temnoty, kde byla všudypřítomná jen nevýslovná bolest a zoufalství. Začala se vyhýbat lidem, uzavřela se do sebe, styděla se za svůj vzhled, trpěla nočními můrami, odmítala mluvit s médii.

Je to intimní vyprávění ženy, která dokázala krok za krokem, s obrovskou vůlí a vytrvalostí nepropadnout bolesti a pocitu ublíženosti, což by bylo nejjednodušší, ale rozhodla se vzít si svůj život zase zpět. Jak velké úsilí ji to stálo a kolik pádů a neúspěchů musela překonat a nevzdat svůj těžký a vyčerpávající boj, o tom nám vypráví deníkovou formou ve filmu režírovaném oceňovanou novinářkou Jarmilou Štukovou a ve spolupráci s producentkou Majou Hamplovou. Celé natáčení kamerou Tomáše Kotase, citlivou, ale i plnou drsné reality, trvalo několik let. Film hudbou doplňuje Katarzia.

Co se pro mnohé z nás zdá nepředstavitelné v této situaci, totiž začít budovat svůj život znovu a jinak, dokázala tato mladá žena. Za každým drobným neúspěchem objevila novou cestu, vždy v sobě dokázala najít velkou vnitřní sílu pokračovat a nedat se zlomit. Při své cestě za kvalitním životem se stala pro mnohé inspirací a také jednou z tváří platformy Burn Fighters, která pomáhá lidem s popáleninami.

Za svou odvahu vůli a statečnost obdržela Martina Cenu Olgy Havlové. Sama Martina o filmu říká: „Ráda bych, aby byl můj příběh nejen pro ženy, ale pro každého především příběhem naděje. Naděje, že i když jste na dně, neznamená to konec.“

Ve filmu zaznívá i poselství, že v životě není nejdůležitější opírat se jen o svůj vzhled, vnitřní svět člověka je něco o co by měl pečovat stejně tak dobře. A že bychom se neměli vzdávat, i když se nám zdá situace beznadějná.

Film vstoupil do našich kin 26. října 2023.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Sdílení33911Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1772Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají

Sdílení333Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají