Herec akčních filmů Dolph Lundgren bojuje s rakovinou. Kolik času mu zbývá?

Datum vydání 13. 11. 2023Shlédnutí 1 593×Sdílení článku523Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Dolph Lundgren, 66letý švédský herec známý z akčních filmů, otevřeně hovoří o svém dlouhodobém boji s rakovinou. V roce 2015 mu byla diagnostikována rakovina, což poprvé prozradil v desetiminutovém videu na YouTube kanále In Depth With Graham Bensinger.

Foto: Depositephotos

Dolph Lundgren, známý například z filmu Rocky IV jako ruský boxer Ivan Drago (z dalších filmů například Vládci vesmíru, Rudý škorpion, Mstitel a další) prochází psychicky i fyzicky náročným obdobím. Lékaři mu v jednom okamžiku sdělili, že mu zbývají maximálně tři roky života. V reakci na to vyhledal další odborníky, a s jejich pomocí se mu podařilo v posledním roce nádory v ledvinách zmenšit o 90 %.

Lundgren popsal, jak původní nádor byl odstraněn a následovala biopsie, která potvrdila jeho zhoubnost. Po pěti letech bez problémů se v roce 2020 jeho stav zhoršil, když lékaři objevili šest velkých nádorů. Následovala chemoterapie, která s sebou přinesla různé komplikace a extrémní hubnutí.

Herec vzpomíná na doporučení lékařů trávit co nejvíce času s rodinou a na nejistotu, kolik času mu zbývá. Přesto se rozhodl bojovat dál a s pomocí odborníků dosáhl zmenšení nádorů a nyní probíhá odstraňování zbývajících tkání těchto nádorů.

Lundgren také odhalil, že v 80. a 90. letech užíval steroidy a přemýšlel, zda to mohlo mít vliv na jeho nemoc. Plánuje se oženit s o 38 let mladší fitness trenérkou Emmou Krokdalovou, svatbu odložil kvůli pandemii COVID-19 a své léčbě. Byl již dvakrát ženatý a má dvě dcery. Jeho minulé vztahy zahrnují například zpěvačku a herečkou Grace Jonesovou a šampiónku v karate a herečkou Jenny Sanderssonovou.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Sdílení33911Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1772Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají

Sdílení333Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají