9 / 10
Hlasujte!
Hodnocení

Adrien Brody

Narození: 14. 4. 1973
Místo narození: New York City, New York, USA

Herec Adrien Brody se nejvíce proslavil

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Adrien Brody je jedním z nejtalentovanějších herců, které můžeme v současné době na stříbrných plátnech vídat. Je znám jako představitel charakterních rolí, k čemuž mu jeho specifické charisma jen a jen dopomáhá. Navíc je považován za jednoho z nejhezčích mužů planety, přičemž se často objevuje na předních příčkách různých anket. Nejvíce ho proslavila zřejmě roli pianisty ve stejnojmenném filmu režiséra Romana Polanskiho, za níž si také odnesl Oscara pro herce v hlavní roli. Snímek vypráví příběh židovského hudebníka, který v počátcích druhé světové války musí bojovat o vlastní život.

Adrien Brody je rodákem z amerického New Yorku, kde se narodil 14. dubna 1973 do rodiny Elliota Brodyho a Sylvie Plachy, přičemž otec byl učitelem dějepisu, zatímco matka fotografkou. Oba pak měli k umění velice kladný vztah, proto Adriena již od počátku podporovali v jeho ambici stát se hercem. Už od dětství se pak objevoval v různých divadelních hrách a také navštěvoval herecké kurzy, načež poté i navštěvoval střední školu hudby a umění. Krátce navštěvoval také univerzitu, než se však posléze přestěhoval do Los Angeles, aby se mohl herectví věnovat naplno.

Filmový debut si Adrien Brody odbyl v roce 1988, kdy se objevil v televizním filmu Home at last, kde si zahrál sirotka, nicméně prvním větším snímkem byly až Povídky z New Yorku (1989), na němž spolupracovali hollywoodské hvězdy s Woody Allenem, Martinem Scorsesem, či Francisem Fordem Coppolou v čele. Objevil se mimo jiné také v legendárním snímku Tenká červená linie, ovšem jen v epizodní roli, která byla během postprodukce vystřižena. Během vzestupu kariéry si zahrál i v projektech jako Nespoutaná volnost (1999), King Kong (2005), Půlnoc v Paříži (2011), či Experiment (2010), který vypráví o slavném vězeňském experimentu ve Stanfordu, kde září po boku Foresta Whitakera. Světovou proslulost mu nicméně přineslo až jeho ztvárnění Wladyslawa Szpilmana ve zmíněném dramatu Pianista (2002).

Adrien Brody se v posledních letech také objevuje velice často v seriálech. Jedním z těch vyloženě kulturních jsou pak Gangy z Birminghamu, ale vidět ho můžeme i v Boji o moc, či v projektu HBO Lakers: Vzestup dynastie, jenž vypráví o basketbalových LA Lakers v osmdesátých letech a jejich legendárním tažení v této době. Vcelku nedávno také zazářil v seriálu Chapelwaite, což je desetidílná adaptace jedné z knih Stephena Kinga.

Partnerkou Adriena Brodyho je Georgina Chapman, módní návrhářka. Dvojice pak tvoří oficiálně pár od roku 2020. Předtím randil kupříkladu se španělskou herečkou Elsou Pataky. Ve volném čase se Adrien Brody rád věnuje především sledování fotbalu. Ví se o něm, že se přitom zajímá hlavně o ten italský. V Itálii má pak také rezidenci, kde během sezóny tráví hodně času. Zálibu má také v luxusním oblečení, třeba i právě tom italském.

Články o Adrien Brody

Poker Face: Může se nový projekt Riana Johnsona propojit s Knives Out?
I to někdo udělal pro roli. 7 neuvěřitelných příprav na film, které provedli slavní herci

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobní herci a herečky jako Adrien Brody

×
Obrázek
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Denzel Washington jako náhrada za Russella Crowea v Gladiátorovi 2? Vypadá to na skvělé rozhodnutí!

Sdílení39291Denzel Washington jako náhrada za Russella Crowea v Gladiátorovi 2? Vypadá to na skvělé rozhodnutí!

Taika Waititi: Poslední filmy hravého režiséra velký úspěch neměly. Co se děje?

Sdílení772Taika Waititi: Poslední filmy hravého režiséra velký úspěch neměly. Co se děje?

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1773Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!