10 / 10
Hlasujte!
Hodnocení

Scarlett Johansson

Narození: 22. 11. 1984
Místo narození: New York City, New York, USA

Herečka Scarlett Johansson se nejvíce proslavila ve filmech Dokonalý trik jako Olivia Wenscombe, Avengers: Endgame jako Natasha Romanoff / Black Widow a Avengers: Infinity War jako Natasha Romanoff / Black Widow.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Scarlett Johansson je americká herečka a zpěvačka. Patří k nejlépe vydělávajícím hollywoodským hvězdám. Jak se jí podařilo docílit tak zářné kariéry?

První pokusy o průlom ve filmu

Scarlett Johansson se narodila v roce 1984. Na svět přišla v newyorské čtvrti Manhattan do rodiny původem dánského architekta. Dědeček z otcovy strany byl historikem umění. Scarlett tak měla k umění blízko od útlého věku.

Jejím dětským hereckým vzorem byla Judy Garland ve filmu Setkáme se v St. Louis. V sedmi letech si prošla nebývalým zklamáním: Agent podepsal místo ní smlouvu s jedním z jejích bratrů.

Svého snu se ale nevzdala. Později se zapsala se na Divadelní institut Lee Strasberga a začala se účastnit konkurzů do reklam. To ji ovšem poměrně brzy opustila.

V té době také začala studovat na Professional Childrens School, kde v roce 2002 úspěšně odmaturovala. Šlo o školu, která vzdělává profesionální herce a tanečníky. Cílevědomá mladá dáma to zkusila i na uměleckou školu Tisch School of the Arts, ale tam se nedostala.

S nadsázkou tak můžeme říci, že nyní konečně Scarlett Johansson konečně nic nebrzdilo v její herecké kariéře. A ta brzy nabrala doslova raketové obrátky. Kritika byla z mladičké herečky nadšená a chválila ji za velmi vyzrálý projev.

Nejslavnější role Scarlett Johansson

První herecké příležitosti sice dostala už v rodinné komedii Roba Reinera Všude dobře, doma nejlíp a v thrilleru se Seanem Connerym Vražedné alibi. Ale mezi pravé hvězdy ji vystřelil až film Zaříkavač koní z roku 2008, kde si zahrála handicapovanou dívku.

Mohla si najednou začít role vybírat a nutno říci, že měla povětšinou šťastnou ruku. Jednu z těch nejzajímavějších příležitostí jí nabídla režisérka Sofia Coppola, Scarlett excelovala v jejím filmu Ztraceno v překladu z roku 2003.

Ve stejném roce ji diváci mohli vidět i ve filmu Dívka s perlou, kde se objevila po boku svého kolegy Colina Firtha a byla z toho rovnou nominace na Zlatý Glóbus.

Půvabná blondýnka je ceněná jako velmi všestranná herečka. Ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála hysterickou milenku, jí sekundovala Penelopé Cruz, v marvelovské sérii Avengers se zase proměnila v superhrdinku. Na Oscara byla nominována za filmy Králíček Jojo a Manželská historie, oba shodně z roku 2019. Na zlatou sošku však zatím sympatická herečka čeká.

Oč zářivější je její hvězda na filmovém plátně, o to méně šťastnou ruku má mladá hvězda při výběru životních partnerů. V současnosti je Scarlett Johansson již potřetí vdaná.

Filmy Scarlett Johansson

2023
Asteroid Citypostava Midge Campbell Illumination's Ultimate Movie Nightpostava Ash (hlas) Disney 100 Special Lookpostava Hrál(a) sebe (Archival Footage)
2022
Penglaipostava Narrator (hlas) ASSEMBLED: Jak se natáčel HawkeyeMarvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye, postava Hrál(a) sebe (archivní záběry)
2021
Noi siamo cinemapostava Hrál(a) sebe Zpívej 2Sing 2, postava Ash (hlas) Come Homepostava Ash (hlas) Black Widowpostava Natasha Romanoff / Black Widow Moneymaker: Behind the Black Widowpostava Narrator (hlas)
2020
VOMO: Vote or Miss Outpostava Hrál(a) sebe Chadwick Boseman: A Tribute for a Kingpostava Hrál(a) sebe - Actress, "Avengers: Endgame"
2019
Celebrating Marvel's Stan Leepostava Natasha Romanoff / Black Widow (archivní záběry) Králíček JojoJojo Rabbit, postava Rosie Betzler Manželská historieMarriage Story, postava Nicole Barber Marriage Story: From the Pages to the Performancespostava Hrál(a) sebe Avengers: Endgamepostava Natasha Romanoff / Black Widow Captain Marvelpostava Natasha Romanoff / Black Widow
2018
Avengers: Infinity Warpostava Natasha Romanoff / Black Widow Psí ostrovIsle of Dogs, postava Nutmeg (hlas)
2017
Thor: Ragnarokpostava Natasha Romanoff / Black Widow (archiv) Hell's Club Part 2. Another Nightpostava Dancer Holky na tahuRough Night, postava Jess Jeff Koonspostava Narrator (hlas) Art as Dialoguepostava Hrála sebe Duch ve strojiGhost in the Shell, postava Major Mira Killian / Motoko Kusanagi
2016
ZpívejSing, postava Ash (hlas) Captain America: Občanská válkaCaptain America: Civil War, postava Natasha Romanoff / Black Widow Kniha džunglíThe Jungle Book, postava Kaa (hlas) Floyd Norman: An Animated Lifepostava Hrála sebe Ave, Ceasar!Hail, Caesar!, postava DeeAnna Moran
2015
Avengers: Age of Ultronpostava Natasha Romanoff / Black Widow
2014
Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!postava Hrál(a) sebe Lucypostava Lucy Miller Deep Downpostava Female Narrator (hlas) ŠéfChef, postava Molly Captain America: Návrat prvního AvengeraCaptain America: The Winter Soldier, postava Natasha Romanoff / Black Widow Marvel Studios: Assembling a Universepostava Hrál(a) sebe Pod kůžíUnder the Skin, postava The Female Her: Love in the Modern Agepostava Hrál(a) sebe (archivní záběry)
2013
OnaHer, postava Samantha (hlas) Don Jonpostava Barbara Sugarman
2012
Hitchcockpostava Janet Leigh The Avengers: A Visual Journeypostava Hrála sebe Building the Dream: Assembling the Avengerspostava Hrála sebe AvengersThe Avengers, postava Natasha Romanoff / Black Widow
2011
Koupili jsme zooWe Bought a Zoo, postava Kelly Foster Woody Allen: A Documentarypostava Hrál(a) sebe Bert Stern: Original Madmanpostava Hrála sebe(archivní záběry)
2010
Iron Man 2postava Natalie Rushman / Natasha Romanoff / Black Widow
2009
Saturday Night Live: The Best of Amy Poehlerpostava Hrála sebe(archivní záběry) Až tak moc tě nežereHe's Just Not That Into You, postava Anna Marks
2008
SpiritThe Spirit, postava Silken Floss Vicky Cristina Barcelonapostava Cristina Translating History to Screenpostava Hrála sebe Králova přízeňThe Other Boleyn Girl, postava Mary Boleyn Yes We Canpostava Hrála sebe
2007
Holka na hlídáníThe Nanny Diaries, postava Annie Braddock The Director's Notebook: The Cinematic Sleight of Hand of Christopher Nolanpostava Hrál(a) sebe
2006
The Prestige: Now That's Magicpostava Hrál(a) sebe Dokonalý trikThe Prestige, postava Olivia Wenscombe Černá DahliaThe Black Dahlia, postava Kay Lake SólokaprScoop, postava Sondra Pransky
2005
Hra osuduMatch Point, postava Nola Rice OstrovThe Island, postava Jordan Two Delta / Sarah Jordan
2004
V dobré společnostiIn Good Company, postava Alex Spongebob v kalhotách: FilmThe SpongeBob SquarePants Movie, postava Princess Mindy (hlas) Vějíř lady WindermerovéA Good Woman, postava Meg Windermere Píseň lásky samotářkyA Love Song for Bobby Long, postava Pursy Will Lost on Locationpostava Hrál(a) sebe Perfektní skóreThe Perfect Score, postava Francesca Curtis
2003
Dívka s perlouGirl with a Pearl Earring, postava Griet Ztraceno v překladuLost in Translation, postava Charlotte
2002
Pavoučí terorEight Legged Freaks, postava Ashley Parker Drive-Thru Records: Vol. 1postava Hrál(a) sebe
2001
Muž, který nebylThe Man Who Wasn't There, postava Birdy Abundas Přízračný světGhost World, postava Rebecca An American Rhapsodypostava Suzanne Sandor
1999
My Brother the Pigpostava Kathy Caldwell
1998
Zaříkávač koníThe Horse Whisperer, postava Grace MacLean
1997
Sám doma 3Home Alone 3, postava Molly Pruitt Fallpostava Malá holka
1996
Ztraceni na ManhattanuIf Lucy Fell, postava Emily Manny & Lopostava Amanda
1995
Vražedné alibiJust Cause, postava Kate Armstrong
1994
Všude dobře, doma nejlípNorth, postava Laura Nelson

Seriály Scarlett Johansson

2021
Hawkeyepostava Natasha Romanoff / Black Widow (archivní záběry) Lokipostava Natasha Romanoff / Black Widow (archivní záběry) Marvel Studios Assembledpostava Hrál(a) sebe
2015
Assassin Bananapostava Pink Lady (hlas)
2014
HitRECord on TV with Joseph Gordon-Levittpostava Olivia (segment "Two Player Game") (hlas)
2012
Finding Your Rootspostava Hrál(a) sebe
2010
Daybreakpostava Hrála sebe
2009
RuPaul's Drag Racepostava Hrál(a) sebe - Special Guest
2008
Stand Up to Cancerpostava Hrála sebe
2007
Guys Choice Awardspostava Hrála sebe Up Close with Carrie Keaganpostava Hrála sebe
2006
Made in Hollywood: Teen Editionpostava Hrála sebe Close Uppostava Hrála sebe
2005
Showbiz Tonightpostava Hrála sebe Robot Chickenpostava Tooth Fairy (hlas)
2004
Le Grand Journalpostava Hrála sebe Vincentův světEntourage, postava Hrála sebe
2003
The Sharon Osbourne Showpostava Hrála sebe
2002
Tinseltown TVpostava Hrála sebe Ant & Dec's Saturday Night Takeawaypostava Hrál(a) sebe Silenci?postava Hrála sebe
2000
The Queen Latifah Showpostava Hrála sebe
1999
Teen Choice Awardspostava Hrála sebe
1996
Critics' Choice Movie Awardspostava Hrála sebe
1995
The Clientpostava Jenna Halliwell
1994
Cartelerapostava Hrála sebe
1992
MTV Movie & TV Awardspostava Hrála sebe
1987
Biographypostava Hrála sebe
1986
American Masterspostava Hrál(a) sebe

Články o Scarlett Johansson

5 nejlepších hereček z akčních filmů, které nastavily laťku vysoko
Ryan Reynolds a jeho kostlivci ve skříni. Co byste o hvězdě Deadpoola měli vědět
Black Widow: Dozvíme se, co se stalo v Budapešti. Kniha také ukázala nové obrázky Taskmastera
Black Widow: Scarlett Johansson věděla o smrti své postavy dávno před Endgame
Black Widow: Natasha v novém filmu předá štafetu mladší kolegyni Yeleně Belové
Black Widow se dočkala odhalení dalšího konceptu. K vidění je střet Natashy s Taskmasterem
Režisér Ant-Mana prozradil, že ve filmu bylo skryté cameo s Black Widow
Iron Man by se mohl vrátit. Nejde ale o něco, co může přijít jen tak. Jak to vidí bratři Russoovi?
Avengers: Tvůrci odhalili, jakým způsobem vznikl Star-Lordův tanec v Endgamu
Nová upoutávka seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. odhaluje zajímavý zvrat týkající se Hydry
Scarlett Johansson nebyla první volbou pro Black Widow. Není ale jediným Avengerem s tímto osudem
Black Widow: Během čekání na tento film došlo ke zvláštní změně. Film dostal i nové datum vydání
Netflix: Doporučíme vám filmy žánru sci-fi, které najdete na populární streamovací platformě
Black Widow: Herečka vysvětlila, proč jsme čekali tak dlouho. Promluvila také o smrti v Endgame
Wolverine mohl mít jinou tvář, Aragorn taky. Herci, kteří se k filmu dostali na poslední chvíli
Nejnovější plakáty pro Black Widow ukazují čtyři hlavní postavy filmu
Nový trailer pro Black Widow nám ukázal první pořádný pohled na hlavního padoucha
Black Widow: Proč podle Kevina Feige změní tento film pohled na Infinity War a Endgame?
Marvel: Scarlett Johansson prozradila, co bude hlavní náplní filmu o Black Widow
Marvel: Máme kompletní přehled vystřižených scén, Black Widow prý bude syrová a bolestivá
Zobrazit další články o Scarlett Johansson

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
×
Obrázek