Amazon Prime

Na trhu se streamovacími platformami nenajdete pouze ty největší a nejvyužívanější hráče, jakými jsou Netflix či HBO Max. Vybírat a následně předplatit si můžete také jiné, méně známé platformy. V ČR je jich dostatek a jednou z nich je Amazon Prime Video.

Co je to Amazon Prime?

Amazon Prime Video je streamovací platforma z USA spadající pod slavnou společnost Amazon, kterou vlastní nejbohatší člověk na světě, Jeff Bezos. Vznikla v roce 2006, v České republice se ale usadila až v červnu 2021.

Po předplacení této služby se můžete těšit na klasický video obsah od streamovací platformy – vlastní tvorbu kombinovanou s různými převzatými tituly. Všechno, co pochází z vlastní produkce této platformy, nese označení Amazon Original. Jako příklad mohou posloužit oblíbené tituly Muž z Vysokého zámku, Good Omens, Tom Clancy´s Jack Ryan, Válka zítřka nebo Expanze.

Jaké jsou výhody Amazon Prime oproti jiným platformám?

Pro české uživatele bude největší výhodou streamovací platformy Amazon Prime zcela jistě její cena. Amazon Prime je totiž jednou z nejlevnějších platforem vůbec.

Cena Amazon Prime

Amazon Prime nenabízí více možností předplatného, jako je tomu například u Netflixu nebo HBO Max. Předplatit si ho proto můžete jen a pouze na měsíc, načež vám budou strhávány poplatky v pravidelných měsíčních intervalech.

Měsíční služba Amazon Prime Video ale stojí pouze 79 Kč. Ve srovnání se zmíněným Netflixem nebo HBO Max je to podstatně méně. HBO Max ale zase nabízí možnost ušetřit díky množstevní slevě – pokud si ho předplatíte na rok, ve srovnání s měsíčními platbami podstatně ušetříte. Takovou možnost bohužel u Amazon Prime nemáte. 79 Kč je ale vzhledem ke kvalitě platformy Amazon Prime více než přijatelných.

Zcela jistě vás potěší také fakt, že před samotným uhrazením předplatného můžete využít zkušební období a Amazon Prime si tak můžete vyzkoušet zdarma. Poté se v klidu můžete rozhodnout, zda vám služba za předplacení stojí či nikoli. Zkušební období trvá 7 dní.
Další nespornou výhodou Amazon Prime je pak samotná kvalita streamovaného videa.

Video na Amazon Prime

Některé pořady na Amazon Prime stále běží ve Full HD kvalitě, u velké většiny titulů ale převažuje již vysoká kvalita videa až 4K Ultra HD.

Další důležité parametry Amazon Prime

Poté, co si službu Amazon Prime předplatíte, se můžete těšit na přehrávaní jejího obsahu až na 3 různých zařízeních současně.
Velmi užitečnou funkcí jsou také uživatelské profily, které můžete vytvářet. Můžete jich mít až 6. Uživatelské profily oceníte v případě, kdy váš účet budete sdílet s někým jiným – ať už partnerem, partnerkou nebo dětmi. Na základě toho, jaké tituly a pořady budete na vašem profilu sledovat, vám platforma bude nabízet další doporučený obsah. Nikdy se vám tak nestane, že by vám Amazon Prime ve vašem profilu nabízel romantický pořad, který doporučuje vlastně vaší manželce na základě její historie sledování. Pokud ovšem na romantické pořady nekoukáte vy sami. Vždy budete dostávat taková doporučení, která budou co nejvíce odpovídat vámi prohlíženému obsahu.

Streamovaný obsah je na platformě Amazon Prime navíc zcela bez reklam. K jeho prohlížení není nutné být online. To se vám hodí zejména v případech, kdy budete na cestách a nebudete mít připojení k internetu. To, na co se budete chtít dívat, stačí předem stáhnout. Stažený obsah můžete následně prohlížet i offline kdykoli budete mít chuť a čas.

Má Amazon Prime nějaké nevýhody?

Pro českého diváka může mít Amazon Prime Video jednu zásadní nevýhodu. Jelikož služba přišla do Česka teprve nedávno, k dispozici je pouze minimum obsahu s českým dabingem nebo českými titulky.

Platforma je tak vhodnější spíše pro ty z vás, kterým nevadí sledovat filmy v jejich originálním anglickém znění. Nicméně spolu s tím, jak Amazon Video zapouští své kořeny v ČR stále silněji, pomalu roste také nabídka filmů v češtině.

Pokud chcete předem vědět, co můžete na Amazon Video shlédnout v češtině a zda vám tedy platforma stojí za předplacení, zkušební období na 7 dní bude velkou výhodou. Po jeho zahájení si můžete v klidu projít celý obsah platformy a zjistit, jaká je aktuální úroveň titulů nabízených v češtině. Poté se můžete rozhodnout, zda si Amazon Prime nakonec předplatíte či nikoli.

Na jakých zařízeních je možné Amazon Prime sledovat?

Amazon Prime video podporuje všechna zařízení, na jaké jste při streamovacích platformách zvyklí. Sledovat ho proto můžete na chytrých televizích, tabletech a chytrých telefonech s iOS nebo OS Android, počítačích a MacBook s webovým prohlížečem, a nakonec také na herních konzolích PS3, PS4, PS5, Xbox One nebo Xbox Series X/S.

Co dělat v případě potíží? Jaká je podpora Amazon Prime?

V případě jakýchkoli technických či jiných potíží s Amazon Prime bude potřebné obrátit se na zákaznickou podporu. Tu ale lze označit za jaksi rozpolcenou.
Na jedné straně vás v centru podpory uvítá velmi podrobný a užitečný přehled všech možných dotazů, které by vás mohly zajímat. Prohlížet můžete dotazy ze sekcí o základním nastavení služby, zrušení předplatného, rodičovské kontrole, obsahu, problémech s platbami či přehráváním, titulcích, uživatelských profilech či podporovaných zařízeních. Velmi pravděpodobně tam odpověď na vaši otázku najdete.

Na druhé straně se ale můžete setkat s odvrácenou stránkou podpory Amazon Prime, a to v případě, kdy jí budete chtít oslovit přímo. Tato funkce je pouze pro registrované uživatele, a navíc lze s podporou komunikovat pouze e-mailem. Live chat ani telefonickou podporu nenajdete.

Nejnovější filmy a seriály na Amazon Prime

Vyberty si z dalších Amazon Prime filmů a Amazon Prime seriálů v naší Filmožroutské databázi.

Další možnosti online filmů a seriálů


Užijte si streamování filmů a seriálů a hodnoťte je na Filmozrouti.cz