Disney Plus

Žijeme v době, kdy máme díky streamovacím službám prakticky nepřetržitě k dispozici obrovské knihovny různých filmů, seriálů, ale třeba i televizních pořadů a různých reality show, přičemž se každým dnem tato nabídka rozrůstá, podobně jako i počet takových společností, jež tyto databáze nabízejí. Vedle notoricky známého Netflixu pak můžeme využívat i mnohé další, jako jsou HBO Go, Amazon Prime, nebo třeba Disney+, další z ambiciózních projektů, které by si chtěly podmanit srdce co největšího počtu diváků. A právě o Disney+ bude řeč v tomto článku.

Co je to Disney+?

Jak již bylo v úvodu tak trochu naznačeno, Disney+ je další streamovací služba, která má přímou ambici konkurovat dosud známějšímu Netflixu. Jak již ostatně název napovídá, jedná se o americkou společnost Disney, kterou založil sám velký Walt Disney, autor celé řady proslulých animovaných postaviček s Mickey Mousem v čele. Na jeho odkazu dodnes tato společnost funguje, a to už více než sto let. Samotná služba Disney+ pak oficiálně odstartovala 19. listopadu 2019, přičemž postupně expandovala i na další trhy, a to včetně toho českého, což se stalo v polovině června roku 2022. Samozřejmostí je pak české rozhraní a nabídka pořadů v českém znění, nebo alespoň českými titulky. Některé tituly nabízejí obojí, tudíž si můžete vybrat, zda vám více vyhovuje originální dabing, nebo ten český.

Disney+ pak zastřešuje obrovskou knihovnu pořadů a filmů mnoha značek spadajících pod společnost Disney, a to včetně zcela nových, jež byly vytvořeny výhradně pro tuto službu. To zahrnuje i takové filmové velikány jako jsou kupříkladu Pixar, Marvel, 20th Century Studios, Star Wars, nebo i převážně přírodovědný National Geographic. Pokud chcete trochu čísel, tak v současné době na Disney+ najdete více než 800 filmů, 900 seriálů a minimálně 130 titulů vytvořených exkluzivně pro Disney+. Slušná nabídka, a to je jen začátek.

Co nabízí Disney+?

Všechny streamovací služby disponují v dnešní době obrovskými knihovnami, což však není už zas takové termo. Ano, šířka nabídky je důležitá, ale to, co je od sebe odlišuje a dodává jim konkurenční výhodu, je exkluzivita, respektive exkluzivní kontent, který může svým divákům nabídnout. Tak jako má Netflix kupříkladu Stranger Things, Hru o Oliheň, nebo zvláště v těchto dnech extrémně populární Wednesday, Disney Plus může v tomto ohledu nabídnout další světově proslulé projekty, jimiž jsou především Obi Wan Kenobi a Andor z dílny Star Wars, ale třeba také Simpsonovi. Ano, slavná žlutá rodinka má v nabídce platformy své čestné místo.  

Dalším benefitem je pak to, že všechny snímky, jenž produkuje Disney, se na Disney+ objeví prakticky hned vzápětí a nikde jinde je nenajdete. To znamená třeba to, že pokud jste nestihli zajít do kina na poslední Marvelovku, budete si ji moci vychutnat v pohodlí vlastního domova právě zde. Stejně jako třeba i animované filmy od studia Pixar se svými dětmi, nebo cokoliv jiného, na čem se Disney podílí. Ambice má nicméně veliké, když plánuje přidat každý rok minimálně stovku nových filmů, seriálů a pořadů, a to včetně novinek z kinodistribuce, o čemž již bylo trochu řečeno. Všechno jen v té nejvyšší kvalitě a s nejlepším zvukem.

Kolik stojí Disney+?

Jak už to tak bývá, streamovací platformy si obvykle účtují měsíční, či roční předplatné, přičemž obdobný model používá i Disney+. Měsíční paušál pak vychází v tuto chvíli na 199 Kč, zatímco roční pak přijde na 1990 Kč, čím de facto získáte dva měsíce sledování zdarma. Za tuto cenu pak máte k dispozici onu mohutnou knihovnu filmů a pořadů, včetně exkluzivit, které vás mohou poté zabavit klidně na tisíce hodin. Mimochodem, cenová hladina je nastavena dost podobně jako v případě konkurenčních streamovacích služeb, jež působí v České republice. Disney+ je další alternativou, po které můžete sáhnout.
Co se týče účtů, v aplikaci je možné jich zřídit až sedmero. Každý předplatitel pak může streamovat obsah až na čtyřech zařízeních najednou, případně využít službu GroupWatch, která vám umožní dívat se na stejný pořad až se šesticí dalších lidí naráz, pakliže je ke sledování přizvete.

Trocha technických náležitostí Disney+

V tomto představení musí také zaznít, jakým způsobem je možné Disney+ sledovat. V podstatě vám postačí klidně jenom chytrý telefon či tablet s oněmi dvěma nejznámějšími operačními softwary, ale lepšího zážitku docílíte, pakliže si spustíte Disney+ na obrazovce svého počítače, nebo chytré televizi. Podporovány jsou však i poslední dvě generace herních konzolí Playstation a Xbox, kam je možné si aplikaci stáhnout. Samozřejmostí je pak připojení k internetu. Obsah ovšem můžete i stahovat za účelem pozdějšího sledování.

Tím, že Disney Plus nabízí obrovské penzum toho nejrozmanitějšího obsahu, je vhodné pro každého člena rodiny, přičemž vůbec nezáleží na věku, ale existují i takové pořady, které nejsou úplně vhodné pro naše nejmenší. Rodiče ovšem mohou takový obsah skrýt pro konkrétní věkové skupiny. Rodičovský zámek pak zajistí, že se k dětem nedostane obsah, jenž pro ně není určen.

Proč vyzkoušet Disney+?

Může se vám zdát, že streamovacích služeb je až moc a vy si nepotřebujete nutně předplácet všechny z nich, nicméně Disney+ za zkoušku skutečně stojí. Už proto, že se jedná o jednu z největších společností, která ve světě kinematografie funguje v podstatě od nepaměti, jen se jako mnohé jiné snaží svézt na trendu, ale i nutnosti streamování v dnešním světě. Disney+ se zkrátka chce zařadit na absolutní špici streamovacích služeb a je připraveno udělat vše potřebné, aby se tomu tak stalo. To přináší v těžké konkurenci obrovské nároky na obsah, jenž bude muset vytvářet a ruku v ruce s tím i kvalitou, aby si své postavení obhájila. Na trhu je sice v porovnání s jinými krátkou dobu, nicméně jedná se zřejmě o nejrychleji rostoucí streamovací službu současnosti.

Nejnovější filmy a seriály na Disney Plus

Vyberty si z dalších Disney Plus filmů a Disney Plus seriálů v naší Filmožroutské databázi.

Další možnosti online filmů a seriálů


Užijte si streamování filmů a seriálů a hodnoťte je na Filmozrouti.cz