DocAlliance Films

DocAlliance Films je mezinárodní streamovací platformou. Jaké tituly nabízí a co nejdůležitějšího byste o tomto projektu měli vědět?

Co je DocAlliance Films

DocAlliance Films (také DAFilms) je mezinárodní platforma. Primárně je zaměřena na distribuci autorské tvorby.
V rámci tvůrčího partnerství sedmi významných evropských dokumentárních festivalů Doc Alliance představuje DAFilms neustále aktualizovaný, pečlivě vybraný a sestavovaný souhrn nejlepších autorských dokumentárních počinů ze světa filmových festivalů. Výběr snímků mají na starosti zkušení kurátoři.

Pravidelně se tak můžete podívat na retrospektivy slavných i málo známých tvůrců z celého světa, prezentace archivních historických snímků, ale i nové premiérové formáty typu day and date release. DAFilms nabízí zcela osobitý výběr filmů, se kterými se na jiných platformách nesetkáte. Každé 2 týdny se objevují i různé tematické cykly nebo programové speciály.

Výběr zahrnuje dokumentární, festivalové a artové snímky, ale i z novinky z české distribuce a filmy pro děti. Žánr tak pro DocAlliance Films výraznější roli nehraje, stěžejním kritériem je kvalita. Cílem tvůrců tohoto projektu je své publikum inspirovat, přinášet společensky významná témata a vizuálně ojedinělá díla.

Kdo stojí za konceptem DAFilms

Jak už bylo řečeno, na pozadí je projekt DocAlliance, podle kterého získala také tato platforma svůj název.
 
V současné době jsou v něm začleněny tyto festivaly:
 
• CPH:DOX (Dánsko)
• Doclisboa (Portugalsko)
• DOK Leipzig (Německo)
• FIDMarseille (Francie)
• Millennium Docs Against Gravity (Polsko)
• MFDF Ji.hlava (Česká republika)
• Visions du Réel (Švýcarsko)
 
Finančními partnery projektu jsou Státní fond kinematografie a ministerstvo kultury.
 
Stěžejní myšlenka projektu DocAlliance
 
Jak uvádějí zástupci samotné aliance, zůstává hlavním cílem prosazování žánru dokumentárního filmu, dále podpora jeho rozmanitosti a kontinuální propagace kvalitních autorských dokumentárních snímků.

Co najdete na platformě DAFilms

V současné době se na plaformě nachází 2500 filmů. Projekt se zaměřuje na evropskou i světovou kinematografii.
Výhodou konceptu streamování je obecně přístupnost odkudkoli. Kromě online přehrání si můžete vybraný titul také stáhnout. Ovšem pozor, v tomto případě se samozřejmě nejedná o službu, která by byla zdarma.
To má ale své důležité opodstatnění. Portál DAFilms tvůrce uváděných snímků přímo podporuje tím, že jim odvádí podíl 60 % z částky zaplacené za zhlédnutí dokumentu.

Výběr nejsledovanějších filmů

Samotný web nabízí i aktuální přehled nejsledovanějších filmů. Pokud tak nevíte, na co se dívat, inspirovat se můžete i vkusem ostatních.
 
Z filmové nabídky namátkou vybíráme například:
 
Promlčeno – český thriller z roku 2022 s Karlem Rodenem, pod kterým je podepsán Robert Sedláček
Buko – česká komedie z roku 2022, která vznikla pod taktovkou Alice Nellis s Annou Cónovou v hlavní roli
Všechno, všude, najednou – americká komedie z roku 2022 s Michelle Yeoh, kterou režírovali Dan Kwan, Daniel Scheinert
Můj otec, kníže – český dokument z roku 2022, na kterém se podíleli Lila Schwarzenberg a Lukas Sturm
Falkoni – islandská komedie z roku 2018, kde se režie ujal Bragi Thor Hinriksson.

Jak funguje předplatné DAFilms?

Předplatné na DAFilms lze pořídit klasicky měsíčně nebo ročně. Roční předplatné vychází na 1450 Kč. Měsíční sazba činí 145 Kč. Objevují se však i slevy, díky nimž si můžete zakoupit tuto službu výhodněji. V rámci předplatného pak získáte i přístup do dafilms.com a programu DAFilms Junior.

Některé filmy však v rámci předplatného, pozor, nemusejí být dostupné. Dáno je to licenčními omezeními ze strany majitelů práv. Nejčastěji se jedná o nejnovější snímky, které jsou po omezenou dobu k dispozici pouze ke stažení nebo ke zhlédnutí za jednorázový poplatek.

A ještě jednu důležitou informaci je potřeba uvést: Předplatné pro sledování filmů není nezbytné. Zaplatit si můžete i jednotlivé tituly, pro přehrání online nebo stažení. Nejste si jisti, jestli se vám předplatné vyplatí? Po registraci si navíc můžete přehrát i omezenou nabídku filmů zdarma.
Máte-li naopak pocit, že by se projekt DAFilms mohl líbit někomu, koho znáte, můžete mu předplatné i darovat. Zakoupíte si pak speciální dárkovou podobu. K té dostanete voucher, který pak bude samotný obdarovaný použít k zaplacení služby.

Zrušení předplatného na DAFilms

V případě, že si služby dále nepřejete využívat, stejně tak máte možnost předplatné zrušit. Učiníte tak ve svém v uživatelském profilu v sekci „Předplatné“, kde naleznete možnost „Zrušit automatické prodloužení“.

Jak se registrovat do DAFilms

Registrovat se lze prostřednictvím jednoduchého úvodního formuláře. Do něj vyplníte svůj e-mail a vytvoříte si heslo. Případně pro tento účel můžete použít svůj účet na Facebooku či Twitteru.

Od registrace se zároveň odvíjí omezení pro přehrávání. Pro danou zemi vám budou zpřístupněny konkrétní filmy. K těm se potom dostanete i v případě, že byste odcestovali do zahraničí. Ač je DAFilms z podstaty platforma, která se snaží publikum a tvůrce propojovat a staví na maximální svobodě, v některých případech se právě teritoriálním omezením vyhnout nelze

Co je DAFilms Junior

Platforma Junior sdružuje tituly pro mladší ročníky. Autoři především deklarují, že vytváří bezpečné a uživatelsky vstřícné prostředí pro děti a mladistvé.
Výběr filmů se odvíjí od věkové kategorie. Ty jsou celkem tři, a to 3 až 6 let, 7 až 11 let a 12 a více let. Společně s obměnou obsahu dochází podle věku též k uzpůsobení uživatelského prostředí, tematických kolekcí a doprovodných textů a kvízů.

Nejnovější filmy a seriály na DocAlliance Films

Vyberty si z dalších DocAlliance Films filmů a DocAlliance Films seriálů v naší Filmožroutské databázi.

Další možnosti online filmů a seriálů


Užijte si streamování filmů a seriálů a hodnoťte je na Filmozrouti.cz