FilmBox+

Alternativou k největším a nejpoužívanějším streamovacím platformám, kterými jsou rozhodně Netflix, HBO Max nebo Disney+, jsou méně známé, přesto ale oblíbené streamingové služby. Přestože to tak možná nevypadá, dostatek jich působí také na českém trhu a z této nabídky můžete vybírat takovou platformu, která vám bude vyhovovat nejlépe. Jednou z možností je v ČR stále poměrně nová streamovací platforma FilmBox+.

Co je to FilmBox+?

FilmBox+ je streamovací platforma společnosti SPI International. Je přímým nástupcem předchozí platformy od této společnosti – FilmBox Live. V ČR je FilmBox+ dostupný od roku 2021.

Tato platforma umožňuje sledování různých oblíbených filmů a pořadů kdekoli, kde máte nějaké zařízení, které má připojení k internetu. Sledovat FilmBox+ proto můžete doma, ale klidně také na cestách. Po jejím předplacení získáte přístup k rozsáhlé nabídce filmového a seriálového obsahu.

Společnost SPI International, která aplikaci FilmBox+ provozuje, je známá již delší dobu i v našich končinách. Patří k těm největším hráčům na mezinárodním televizním trhu. Provozuje celkem 42 svých televizních kanálů, které nabízí 90 milionům předplatitelů, kteří její služby využívají po celém světě.

Do své platformy FilmBox+ SPI prosazuje požadavky moderní streamovací doby – snadný a okamžitý přístup, uživatelskou přívětivost, rozsáhlou knihovnu filmů i seriálů. Mottem platformy je stát se domovem dobrých filmů (FilmBox+ is the Home of Good Movies).

Za proměnou původního FilmBox Live ve FilmBox+ stály právě tyto požadavky. Proměna se tak udála v důsledku konkurenčního boje s ostatními streamingovými službami (Netflix, HBO Max, Amazon Prime atd.).

Odlišuje se něčím FilmBox+ od ostatních konkurenčních platforem?

FIlmBox+ má jednu vlastnost, kterou se velmi výrazně odlišuje od své konkurence. Běžné VOD (video on demand – video na vyžádání) služby, jakými jsou například hlavní hráči na streamingovém trhu Netflix nebo Amazon Prime Video, vám nabídnou video obsah, který si po předplacení můžete kdykoli spustit a shlédnout, klidně i offline.

VOD služby samozřejmě nabízí i FilmBox+, k tomu ale přidává něco dalšího – nabídku živého vysílání. Tato platforma tak spojuje VOD a internetovou televizi v jedno. Ke sledování celého obsahu postačí mít chytré zařízení připojené k internetu.

Mezi kanály, které můžete na platformě FilmBox+ sledovat živě, patří programy FilmBox, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Stars, FilmBox Family, FilmBox Arthouse HD, Dizi, FightBox Live HD, DocuBox Live HD, Gametoon HD, 360 Tune Box, Fast & FunBox HD či FashionBox Live HD.

Předplatné a cena FilmBox+

Předtím, než si zaplatíte předplatné FilmBox+, máte možnost využít zkušební období. Během těchto 7 dní si můžete platformu vyzkoušet zcela zdarma a poté se rozhodnout, zda si jí předplatíte či nikoli.

Předtím se však musíte zaregistrovat. To můžete provést buď klasickým způsobem přes váš e-mail, nebo zrychleně přes Google či Facebook účet. Po registraci ihned začíná zkušební týdenní období.

Pokud se vám FilmBox+ líbit nebude, vaší registraci poté budete muset zrušit. V opačném případě vám bude SPI účtovat normální měsíční předplatné.

Pokud se rozhodnete platformu využívat plnohodnotně, vyjde vás to na měsíční poplatek ve výši 99 Kč. Předplatné vás nijak neváže, můžete ho kdykoli v jeho průběhu podle vaší vůle zrušit. Provedete tak po přihlášení v uživatelské sekci po kliknutí na tlačítko Můj účet.

Další důležité parametry FilmBox+

Co se týče samotného video obsahu, filmová a televizní nabídka FilmBox+ je velmi pestrá a může zdatně konkurovat i těm nejpoužívanějším streamovacím platformám. Najdete zde všechny filmové žánry, nové filmy, populární starší trháky, starší i nové televizní seriály (seriálová nabídka je ale podstatně slabší než ta filmová). Vše je doplněno zmíněným živým vysíláním kanálů z dílny SPI.

Na jistou nepříjemnost můžete narazit při samotném výběru filmů. Ty kromě žánru nelze v internetovém prohlížeči nijak jinak filtrovat. V případě, že hledáte jediný konkrétní film, si ho sice snadno najdete přes vyhledávací kolonku, pokud však hledáte nějakou inspiraci, pak musíte manuálně prohledávat celou žánrovou kategorii. Vyhledávat například podle data natočení filmu a podobně nemůžete.

Českého diváka bude také zcela jistě zajímat, jaká je na FilmBox+ úroveň češtiny. Samotné uživatelské prostředí je samozřejmě plně v češtině, mnoho filmů má také český dabing. Pokud ale narazíte na film pouze v angličtině, většinou u něho nelze zapnout titulky, a to ani ty anglické. Takovéto filmy tak mohou shlédnout pouze ti, kteří jsou zdatní v angličtině.

To, na kolika zařízeních najednou můžete FilmBox+ sledovat, platforma nijak blíže nespecifikuje. Rozhodně jich je ale více než jedno.

Co se týče kvality samotného videa, většina streamovaného obsahu by měla být ve Full HD.

Na čem můžete FilmBox+ sledovat?

Filmy a veškerý obsah na FilmBox+ můžete sledovat na chytrých televizích (LG TV, Samsung TV), chytrých telefonech nebo tabletech s iOS nebo OS Android (pro oba tyto OS jsou dostupné mobilní aplikace), streamovacích zařízeních (Apple TV, Android TV, Chromecast, Airplay), nebo na počítačích a noteboocích (pouze v prohlížečích, FilmBox+ ale funguje téměř na všech z nich).

Zákaznická podpora FilmBox+

V případě jakýchkoli potíží s FilmBox+ se budete obracet na zákaznickou podporu této platformy, která bohužel není nijak zvlášť propracovaná. Lze jí označit za slabinu platformy. K dispozici není live chat ani telefonický kontakt, vaše dotazy proto budou zodpovězeny pouze e-mailem. Okamžité řešení problému tak takřka není k dispozici.

Výhody FilmBox+ ve zkratce
I přes slabší zákaznickou podporu se FilmBox+ rozhodně vyplatí, nabízí totiž několik nesporných výhod. Mezi ty největší patří:

Zkušební období zdarma.

Přívětivá cena předplatného.

VOD služby spojené s živým vysíláním.

Bohatá filmová nabídka.

Častý český dabing.

Nejnovější filmy a seriály na FilmBox+

Vyberty si z dalších FilmBox+ filmů a FilmBox+ seriálů v naší Filmožroutské databázi.

Další možnosti online filmů a seriálů


Užijte si streamování filmů a seriálů a hodnoťte je na Filmozrouti.cz