Netflix

Jednou z nepochybně velkých výhod dnešního moderního světa technologií je, že si můžeme pouštět oblíbené pořady, seriály a filmy kdykoli z pohodlí domova. Tuto zábavu nám zprostředkovávají různé streamovací platformy, jako je například Netflix. Za předplatné se nám otevře možnost objevovat filmový svět a užít si bezednou zábavu. 

Netflix

Netflix je nadnárodní platforma, která nabízí uživatelům téměř celého světa své streamovací služby. To znamená, že je místem, kde můžete zhlédnout nepřeberné množství videí, pořadů, dokumentů a filmů v co nejlepší kvalitě. Zároveň také nabízí zábavu v podobě hraní online her. Dívat se můžete přes svou televizi, webový prohlížeč nebo mobilní aplikaci. V dnešní době je Netflix k dispozici ve 190 zemích světa

Netflix – trocha minulosti

Pro mnohé asi nebude velkým překvapením, že Netflix je původem Američan. Pochází z USA, konkrétně z Kalifornie. Co už překvapením být může, je jeho stáří. Není to totiž žádný mladík, jak se může zdát, vznikl už v roce 1997, přičemž první předplatitele si získal o rok později. Do dnešní podoby se ovšem formoval ještě dlouho. Jeho zakladatelé, Marc Randolph a Reed Hastings, původně Netflix zamýšleli jako internetovou DVD půjčovnu. Lidé si tak ze svého domova vybrali film, který chtěli vidět, a ten jim následně dorazil poštou. Po jeho zhlédnutí ho zase poslali zpátky. Streamovací služby Netflix rozjel až v roce 2007.

Netflix – možnosti předplatného

Vyvstává tedy otázka, jakým způsobem lze těchto streamovacích služeb využívat. Odpovědí je, že se musíte registrovat a platit si měsíční přeplatné. V den registrace vám pak každý měsíc odejde z bankovního účtu určená částka, jejíž výše závisí na vámi zvoleném druhu předplatného. Na výběr máte ze tří možností:

Basic - jedná se o nejlevnější z možností, ovšem sledování je vám umožněno pouze z jednoho zařízení. Účet je tedy určen pouze vám. Veškerý obsah budete mít sice k dispozici úplně stejně jako u ostatních druhů, nicméně kvalita videí bude v HD

Standard - tato možnost je zlatý střed, platíte o trochu víc než u basic, ale dívat se lze na dvou zařízeních najednou, takže se o jeden účet (a tím pádem i jedno předplatné) můžete dělit například s partnerem. Filmy budete mít k dispozici ve Full HD kvalitě

Premium - u možnosti premium jde již do tuhého, o toto nejvyšší předplatné se totiž můžete dělit rovnou se čtyřmi členy své domácnosti. Pod jedním uživatelským jménem si navíc každý člen vytvoří svůj vlastní dílčí účet, takže se vám tam filmy nebudou navzájem plést. Videa budete sledovat v Ultra HD rozlišení, a to se vyplatí!

Podle čeho tedy vybírat? V první řadě podle počtu lidí, kteří chtějí využívat jeden společný účet, v druhé řadě podle toho, jak moc velký fajnšmekr jste a s jakou kvalitou filmů se spokojíte. 

Co Netflix nabízí

Jak už bylo několikrát zmíněno, najdete tady nejrůznější filmy, seriály, dokumenty, videa nebo hry. Nabídka je opravdu široká, navíc se v posledních letech Netflix snaží o vlastní produkci a rozšiřuje tím svůj repertoár o opravdu spoustu nových kvalitních snímků. Abyste v tom neměli chaos a nezapomněli, který film se vám moc líbil nebo na jaký se máte v plánu jednou podívat, je zde sekce ''můj seznam''. Tam si všechny tyto filmy či seriály jednoduše uložíte a pustíte kdykoli později.

U každého videa máte možnost podívat se na tituly všech jemu podobných pořadů, a tak třeba objevíte seriál, který se podobá vašemu oblíbenci, ale viděli jste ho už tisíckrát a chcete něco nového. Vše, co si pustíte, taky nezapomeňte ohodnotit. Podle toho, na co se díváte a jak dané snímky hodnotíte, pak na hlavní stránce objevíte tipy určené přímo vám na míru. Aby to bylo co nejrelevantnější, je potřeba toho zhlédnout co nejvíce. Tipy na filmy a seriály ale najdete taky v sekci ''TOP 10'', což je seznam všeho, co ostatní uživatelé v posledním týdnu sledovali nejčastěji. Filmy i seriály jsou zde rozděleny do opravdu mnoha kategorií, Netflix se je snaží navíc co nejpřesněji specifikovat, takže zde není vůbec těžké najít to, na co máte zrovna chuť. A pokud si i přes veškeré automatické tipy nebudete vědět rady, co s načatým večerem, je zde přímo pro vás funkce náhodného přehrávání. Film vám bude vybrán automaticky naslepo. Takže dobrodružství!

Pro případy, kdy budete třeba na cestách nebo kdekoli bez internetového připojení, můžete si filmy stahovat. Jednoduše se podíváte na seznam pořadů, které lze stáhnout, a pak si je uchováte pro případ nouze na později.

Dabing nebo titulky? 

I v této oblasti je Netflix velmi výhodný, můžete si totiž vybrat z mnoha světových jazyků. Při registraci si vyberete své základní jazyky, ve kterých pak bude doporučována veškerá nabídka, ovšem u každého filmu zvlášť to můžete změnit. Ne všechny jazyky jsou k dispozici u všech filmů, stejně tak čeština. Pokud chybí český dabing, jsou k dispozici titulky. Zvuk i titulky si můžete dle libosti nastavovat vždy u každého videa, a co je nejlepší, jazyky si u obou vybíráte zvlášť. Takže můžete mít klidně anglické video s anglickými titulky, nebo české video s českými titulky. 

Netflix a děti

Pokud s vámi v domácnosti bydlí děti, jistě vás zajímá, zda je Netflix určen i pro ty nejmenší. Ano, je. Na své si tu přijde opravdu každý. Jeden z dílčích účtů můžete zřídit jako dětský. Vše tam na pohled vypadá úplně stejně, jen tam vaše ratolesti nemohou narazit na nic nevhodného. Veškerá nabídka jim bude plně přizpůsobena, a tak se to tam bude hemžit jen pohádkami a roztomilými postavičkami. Všechny funkce zde jinak zůstávají na svém místě. 

Nejnovější filmy a seriály na Netflix

Vyberty si z dalších Netflix filmů a Netflix seriálů v naší Filmožroutské databázi.

Další možnosti online filmů a seriálů


Užijte si streamování filmů a seriálů a hodnoťte je na Filmozrouti.cz