Nový filmový magazín spouští 27. září, zaujme obsahem i technickým zpracováním

Brno, úterý 26. 9. 2017

Ve středu 27. 9. ve 20:00 se spouští nový filmový magazín Filmožrouti.cz (www.filmozrouti.cz), který nabídne zpravodajství ze světa filmu – aktuální novinky, zajímavosti z natáčení filmů, pohled do zákulisí tvorby digitálních efektů, porovnání s jejich knižními předlohami a hledání vazeb mezi jednotlivými filmovými epizodami.

Přinese do Česka i nový formát – souhrn recenzí a reakcí na filmové premiéry s občasnou mírou metakritiky, a to jak od nejvýznamnějších zahraničních filmových kritiků, tak i známých českých recenzentů, oblíbených filmových magazínů i nejzajímavější názory uživatelů ČSFD. Na jednom místě si tak čtenáři přečtou, jaké film získal v Česku i v zahraničí reakce, a zdali je návštěva kina nevyhnutelnou nutností, nebo je lepší se filmu raději obloukem vyhnout.

Důraz byl kladen i na řemeslné zpracování celého webu – samozřejmě nebude chybět propracovaná mobilní verze, která se přizpůsobuje všem zařízením, galerie, která využívá funkcí moderních dotykových zařízení, animované upoutávky na aktuální filmové trháky a přizpůsobení obsahu webu filmovým trailerům s důrazem na přehrávané video.

Oproti běžným zvyklostem z ostatních webů čtenáři najdou v každém článku přímé odkazy na profily filmů, herců a tvůrců na ČSFD, včetně hodnocení zmíněného filmu. Všechny články jsou detailně propojeny tagy, takže si čtenář může jednoduše přečíst spoustu dalších, pro něj zajímavých článků, o svém oblíbeném filmu nebo herci.

Naším cílem bylo vytvořit filmový magazín, který čtenáře ihned zaujme poutavým designem webu, s kvalitním obsahem, který bude originální, a u nás zčásti i nevšední. Podařilo se mi najít vynikajícího šéfredaktora Aleše Šumpíka, který má obrovský filmový rozhled při získávání informací a hledání hlubších vazeb mezi jednotlivými filmy“, říká zakladatel Lukáš Churý o motivaci k vytvoření nového filmového magazínu v Česku.

Šéfredaktor Aleš Šumpík pak dodává: „Líbí se mi celkové rozvržení webu a vizuální podoba animovaných upoutávek překonává snad všechno, co jsem zatím viděl vůbec – nejen v ČR, ale i celosvětově.“ Web vytvořil Lukáš Churý z brněnského studia Devtea.cz.

Pokud máte zájem o „early access“ přístup na web ještě před oficiálním spuštěním webu, stačí kliknout: https://filmozrouti.cz/aktivace/

Zkrácené verze článku najdete v příloze, stejně jako fotky spouštěného webu v základním rozlišení 800 px na šířku.

Odkazy na vytipované ukázky: (odkazy budou fungovat až poté, co kliknete na aktivační odkaz výše)

Obrázky v plném rozlišení:

140 znaková verze pro Twitter:

Nový filmový magazín @filmozrouti spouští 27. září, zaujme obsahem, animovanými upoutávkami i technickým zpracováním

Kontakt, sociální sítě

Web: www.filmozrouti.cz
Facebook: https://www.facebook.com/Filmozrouti/
Twitter: https://twitter.com/filmozrouti

Lukáš Churý, email@lukaschury.cz, www.lukaschury.cz

Lukáš Churý založil v roce 2003 web o programování Programujte.com, později v roce 2007 agregátor IT zpráv ITzpravy.cz. Mezi jeho další aktivity patří od roku 2013 poskytování franšízy pro Laser Arény, LaserGameAreny.cz a je spoluzakladatelem webového studia Devtea.cz.